2025-yil 17-oktabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Milliy qadriyatlar va ularning millat maʼnaviyatidagi oʻrni” shiori ostida “Milliy liboslar kuni” doirasida talaba-yoshlar o‘rtasida milliy liboslar ko‘rgazmasi tashkil etildi.
Tadbir davomida talaba yigit va qizlar tomonidan milliy liboslar namoyishi o‘tkazilib, ularning tarixiy rivojlanish yo‘nalishlari, o‘ziga xos bezaklari hamda zamonaviy dizayn bilan uyg‘unlashgan yangi uslublari namoyish etildi. Milliy liboslar qadriyatlarimizni ifodalab, zamonaviy moda tendensiyalarida ham o‘z o‘rniga ega ekanligi bilan e’tiborni tortdi.
Shuningdek, universitet professor-o‘qituvchilari va xodimlari ham ushbu kunda milliy liboslarda ishtirok etishdi. Bu esa milliylikka, an’ana va qadriyatlarga bo‘lgan hurmat va e’tibor ifodasiga aylandi.

«День национальной одежды» в УМЭД - воспевание национальных ценностей
17 октября 2025 года в Университете мировой экономики и дипломатии в рамках «Дня национальной одежды» была организована выставка национальной одежды среди студенческой молодежи под девизом «Национальные ценности и их роль в духовности нации».
В ходе мероприятия юноши и девушки продемонстрировали национальные костюмы, представляя их исторические пути развития, уникальные украшения и новые стили, гармонично сочетающиеся с современным дизайном. Национальные костюмы привлекли внимание тем, что отражают наши ценности и занимают свое место в современных модных тенденциях.
Кроме того, профессорско-преподавательский состав и сотрудники университета также приняли участие в этот день, надев национальные костюмы. Это стало выражением уважения и внимания к национальной самобытности, традициям и ценностям.