2025-yil 17-oktabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Milliy qadriyatlar va ularning millat maʼnaviyatidagi oʻrni” shiori ostida “Milliy liboslar kuni” doirasida talaba-yoshlar o‘rtasida milliy liboslar ko‘rgazmasi tashkil etildi.
Tadbir davomida talaba yigit va qizlar tomonidan milliy liboslar namoyishi o‘tkazilib, ularning tarixiy rivojlanish yo‘nalishlari, o‘ziga xos bezaklari hamda zamonaviy dizayn bilan uyg‘unlashgan yangi uslublari namoyish etildi. Milliy liboslar qadriyatlarimizni ifodalab, zamonaviy moda tendensiyalarida ham o‘z o‘rniga ega ekanligi bilan e’tiborni tortdi.
Shuningdek, universitet professor-o‘qituvchilari va xodimlari ham ushbu kunda milliy liboslarda ishtirok etishdi. Bu esa milliylikka, an’ana va qadriyatlarga bo‘lgan hurmat va e’tibor ifodasiga aylandi.

“Day of National Clothes” at UWED - glorification of national values
On October 17, 2025, an exhibition of national clothes among students was organized at the University of World Economy and Diplomacy as part of the "Day of National Clothes" under the motto "National Values and Their Role in the Spirituality of the Nation".
During the event, boys and girls demonstrated national costumes, presenting their historical ways of development, unique jewelry and new styles that are harmoniously combined with modern design. National costumes have attracted attention because they reflect our values and take their place in modern fashion trends.
In addition, the faculty and staff of the university also took part in this day, wearing national costumes. This was an expression of respect and attention to national identity, traditions and values.