O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi vakili ishtirokida JIDU talabalari uchun mahorat darsi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 15-oktabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Xalqaro munosabatlar fakultetida O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi Mintaqaviy tashkilotlar bilan hamkorlik boshqarmasi vakili R.Gaziyev bilan mahorat darsi o‘tkazildi.
Tadbir davomida ishtirokchilar axborot va tahliliy materiallarni tayyorlash usullari bilan batafsil tanishtirildi. Xalqaro munosabatlarning dolzarb muammolarini tizimli tadqiq etishga alohida e’tibor qaratildi. Xalqaro vaziyatlarni modellashtirish va ekspert baholashning bir qancha jihatlari ko‘rib chiqildi. Taqdimotda diplomatik faoliyatning o‘ziga xos xususiyatlariga, shuningdek, xalqaro huquq sohasiga oid keng ko‘lamli masalalar ko‘rib chiqildi.
Ma’ruzachi dars davomida talabalarning faol ishtirokini ham rag‘batlantirdi. Xususan, zamonaviy xalqaro munosabatlarning dolzarb masalalari muhokama qilinib, takliflar bildirildi. Mazkur masalalar yuzasidan talabalar o‘z fikr-mulohazalarini bildirdilar. Faol fikr almashildi.

Master class for UWED students with the participation of a representative of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan
On October 15, the Faculty of International Relations at UWED held a master class with R. Gaziev, a representative of the Department for Cooperation with Regional Organizations of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan.
During the event, participants were introduced in detail to methods for preparing information and analytical materials. Particular attention was paid to systemic research of current issues in international relations. Several aspects of modeling and expert assessments of international situations were touched upon. The presentation covered a wide range of issues related to the specifics of diplomatic activity, as well as in the field of international law.
The speaker also encouraged active student participation during the class. Specifically, current issues of contemporary international relations were discussed and proposals were made. The students expressed their views on these issues.