JIDU talabalari O‘zbekiston Respublikasi Markaziy Banki tomonidan o‘tkazilgan maxsus stipendiya tanlovida g‘olib bo'lishdi
Joriy o‘quv yilining sentabr oyida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining Xalqaro iqtisodiyot va menejment fakulteti 22 nafar iqtidorli talabalari O‘zbekiston Respublikasi Markaziy Banki tomonidan o‘tkazilgan maxsus stipendiya tanlovida g‘olib sifatida e`tirof etildi!
O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki tomonidan har yili o‘tkazib kelinayotgan maxsus stipendiya tanlovining joriy yilgi natijalariga ko‘ra, Xalqaro iqtisodiyot va menejment fakulteti moliya va boshqa iqtisodiy yo‘nalishdagi fakultetlar orasida stipendiya sohiblari soni bo‘yicha eng yuqori natijani qayd etdi.
Markaziy Bank stipendiyasi iqtisodiyot yo‘nalishidagi oliy ta’lim muassasalari talabalari uchun eng nufuzli dasturlardan biri bo‘lib, maqsadi iqtidorli va istiqbolli yosh mutaxassislarga moliyaviy hamda amaliy ko‘mak ko‘rsatishdir.
Bu yilgi saralash bosqichida respublika boʻylab 600 dan ortiq talabalar ishtirok etishdi va umumiy natijalarga ko‘ra 49 nafar talaba Markaziy Bank stipendiyasiga nomzod sifatida e`lon qilindi (ulardan 22 nafari JIDU talabalari hisoblanadi).
Endilikda har bir stipendiat oktabr oyidan boshlab 9 oy davomida Markaziy Bankning tarkibiy boʻlinmalarida amaliyot oʻtaydi va bank faoliyati bilan yaqindan tanishish imkoniga ega boʻladi.Quyida esa Xalqaro iqtisodiyot va menejment fakultetining Markaziy Bank stipendiyasi sovrindoriga aylangan 22 nafar talabalarimiz ro‘yxati bilan tanishib chiqishingiz mumkin:

Студенты УМЭД признаны победителями специального стипендиального конкурса, проведенного Центральным банком Республики Узбекистан
В сентябре текущего учебного года 22 талантливых студента факультета международной экономики и менеджмента Университета мировой экономики и дипломатии были признаны победителями специального стипендиального конкурса, проведенного Центральным банком Республики Узбекистан!
По результатам ежегодного конкурса специальных стипендий, проводимого Центральным банком Республики Узбекистан, в этом году факультет международной экономики и менеджмента показал наивысший результат среди финансовых и других экономических факультетов по количеству обладателей стипендии.
Стипендия Центрального банка является одной из самых престижных программ для студентов высших учебных заведений экономического направления, целью которой является оказание финансовой и практической поддержки талантливым и перспективным молодым специалистам.
В этом году в отборочном этапе приняли участие более 600 студентов со всей республики, и по общим результатам 49 студентов были объявлены кандидатами на стипендию Центрального банка (из них 22 являются студентами УМЭД)
Теперь каждый стипендиат будет проходить практику в структурных подразделениях Центрального банка в течение 9 месяцев, начиная с октября, и получит возможность близко ознакомиться с деятельностью банка. Ниже вы можете ознакомиться со списком 22 студентов факультета международной экономики и менеджмента, ставших обладателями стипендии Центрального банка: