Joriy yilning 3-oktabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori O. Yusupjonov tomonidan ijarada istiqomat qilayotgan talabalar yashash xonadonlariga tashrif buyurildi.
Tashrif davomida talabalar istiqomat qilayotgan sharoitlar o‘rganildi, ular bilan samimiy muloqot olib borildi hamda kundalik turmush tarzi, darslarga tayyorgarlik jarayonlari va bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish masalalari muhokama qilindi. Shuningdek, talabalar tomonidan bildirgan muammo va takliflar tinglanib, ularni hal etish bo‘yicha amaliy choralar belgilandi. Tashrif chog‘ida kuz-qish mavsumi arafasida yong‘in xavfsizligi qoidalariga qat’iy rioya etish zarurligi bo‘yicha tavsiyalar berildi.
Mazkur tashrifning asosiy maqsadi – yoshlarning ijtimoiy hayotga moslashuvi, sog‘lom muhitda ta’lim olishi, shuningdek, ularning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash va yaratilayotgan sharoitlardan samarali foydalanishini ta’minlashdan iboratdir.

Проведена проверка условий проживания студентов в арендованном жилье
3 октября текущего года Первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Университета мировой экономики и дипломатии О. Юсупжонов посетил квартиры, где проживают студенты, снимающие жилье.
В ходе визита были изучены условия проживания студентов, проведена искренняя беседа с ними, обсуждены вопросы повседневной жизни, процесс подготовки к занятиям и организация содержательного досуга. Также были выслушаны проблемы и предложения студентов, определены практические меры по их решению. Во время визита были даны рекомендации о необходимости строгого соблюдения правил пожарной безопасности в преддверии осенне-зимнего сезона.
Основная цель данного визита - содействие адаптации молодежи к социальной жизни, обеспечение получения образования в здоровой среде, а также поддержка их инициатив и обеспечение эффективного использования созданных условий.