JIDUda Central Asia TechConf 2025 xalqaro IT-anjumani bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 28-oktabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Markaziy Osiyo IT hamjamiyati (CASOUG) tomonidan tashkil etilgan an’anaviy Central Asia TechConf 2025 konferensiyasi bo‘lib o‘tdi. Tadbir AQSH, Niderlandiya, Ruminiya va mintaqa davlatlarining yetakchi xalqaro IT-mutaxassislarini jamladi. Bu esa O‘zbekiston va JIDUning texnologik muloqot markazi sifatidagi nufuzi tobora ortib borayotganini ko‘rsatmoqda.
Konferensiya universitetning ilmiy va kasbiy hayotida muhim voqeaga aylanib, quyidagi asosiy maqsadlarni amalga oshirdi:
Amaliy ta’lim: JIDU talabalari an’anaviy o‘quv dasturidan tashqari IT sohasidagi jahon yetakchilarining bebaho bilimlaridan foydalanish imkoniyatiga ega bo‘ldilar;
O‘zbekistonda AKTni rivojlantirish: Tadbir texnologiyalarni ommalashtirishga va mamlakatning kadrlar salohiyatini yuksaltirishga hissa qo‘shdi;
Aloqalarni mustahkamlash: Konferensiya ilmiy doiralar, tadbirkorlik hamjamiyati va xalqaro mutaxassislar o‘rtasida muloqot o‘rnatilishiga yordam berdi.
Central Asia TechConf 2025 anjumani yuqori tashkiliy va professional darajada o‘tdi. Qizg‘in munozaralar, hamkorlik almashinuvi uchun sessiyalar va ishtirokchilar o‘rtasidagi aloqalar o‘rnatilishi kelajakdagi hamkorlik va qo‘shma loyihalar uchun mustahkam asos yaratdi.

The international IT conference Central Asia TechConf 2025 was held at UWED
On October 28 of this year, the University of World Economy and Diplomacy hosted the annual Central Asia TechConf 2025 conference, organized by the Central Asian IT Community (CASOUG). The event brought together leading international IT experts from the United States, the Netherlands, Romania and the countries of the region, which emphasizes the growing status of Uzbekistan and UWED as a center for technological dialogue.
The conference has become an important event in the academic and professional life of the university, implementing the key goals:
Practical education: UWED students received invaluable access to knowledge from world leaders in IT that goes beyond the standard curriculum;
ICT Development in Uzbekistan: The event contributed to the popularization of technologies and the development of the country's human resources;
Strengthening ties: The conference contributed to the establishment of a dialogue between the academic environment, the business community and international experts.
The Central Asia TechConf 2025 conference was held at a high organizational and professional level. Active discussions, networking sessions and exchange of contacts between participants laid a solid foundation for future cooperation and joint projects.