JIDU professor-o‘qituvchilar va xodimlar uchun madaniy hordiq tashkil etdi
Joriy yilning 9-10-avgust kunlari Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU) Kasaba uyushmasi qo‘mitasi universitetning 40 nafar professor-o‘qituvchilari va xodimlari uchun madaniy hordiq uyushtirdi. Tadbir Toshkent viloyatining Bo‘stonliq tumanida joylashgan “Chorvoq” zamonaviy sog‘lomlashtirish maskanidagi Wellmore Resort mehmonxonasida bo‘lib o‘tdi.
Ishtirokchilar uchun xilma-xil dastur tayyorlangan edi: jamoaviy o‘yinlar, sport musobaqalari, kechki tadbirlar hamda tabiat va toza tog‘ havosidan bahramand bo‘lish imkoniyati. Safar jamoaviy ruhni mustahkamlashga yordam berdi, norasmiy muloqot va kundalik ish jarayonidan dam olish uchun ajoyib sharoit yaratdi.
Ishtirokchilarning bir ovozdan bildirgan fikrlariga ko‘ra, tadbir yuqori saviyada o‘tdi. Bunday tashabbuslar universitetda yaxshi an’anaga aylanib, korporativ madaniyatni mustahkamlashga sezilarli hissa qo‘shmoqda.

УМЭД организовал культурный отдых для профессорско-преподавательского состава и сотрудников
9–10 августа текущего года Профсоюзный комитет Университета мировой экономики и дипломатии (УМЭД) организовал выездной культурный отдых для 40 преподавателей и сотрудников вуза. Мероприятие прошло на территории современной оздоровительной базы «Чарвак» в отеле Wellmore Resort, расположенном в живописном Бостанлыкском районе Ташкентской области.
Для участников была подготовлена разнообразная программа: командные игры, спортивные соревнования, вечерние мероприятия и возможность насладиться природой и свежим горным воздухом. Поездка способствовала укреплению командного духа, создала прекрасные условия для неформального общения и отдыха от рабочей рутины.
По единодушным отзывам участников, мероприятие прошло на высоком уровне. Подобные инициативы стали доброй традицией в университете и вносят значительный вклад в укрепление корпоративной культуры.