JIDU rektori talabalar bilan uchrashuv o‘tkazdi
Joriy yilning 11-sentabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati raisining birinchi o‘rinbosari, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rektori Sodiq Safoyev universitet talaba yoshlari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
S.Safoyev o‘z nutqida Prezident Shavkat Mirziyoyevning hozirgi paytda olib borayotgan ichki va tashqi siyosatini batafsil tahlil qilib, amalga oshirilayotgan islohotlar mamlakatning barqaror rivojlanishi va kelajak avlodlar uchun hal qiluvchi ahamiyatga ega ekanligini ta’kidladi. Islohotlar yoshlarning o‘zini namoyon etishi va uzoq muddatli istiqbolda hayot sifatini oshirish uchun yangi imkoniyatlar yaratayotganiga alohida e’tibor qaratildi.
Tadbir davomida S.Safoyev mamlakatimizning ichki siyosati va iqtisodiy rivojlanishi, yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar, shuningdek, ta’lim tizimida olib borilayotgan islohotlar haqida ma’ruza qildi.
Uchrashuv yakunida talabalar bilan ochiq muloqot tashkil etildi: ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarni berishdi, taklif va tashabbuslarini bildirishdi. Uchrashuv samimiy va ochiq fikr almashish ruhida o‘tdi, bu talabalarga dolzarb masalalar bo‘yicha o‘z qarashlarini va so‘rovlarini bevosita yetkazish imkonini berdi.
Yakuniy so‘zida S.Safoyev yoshlarni o‘zgarishlarda faol ishtirok etishga, taqdim etilayotgan imkoniyatlardan kasbiy va shaxsiy o‘sish uchun foydalanishga chorladi.

Ректор УМЭД провёл встречу со студентами
11 сентября текущего года Первый заместитель председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан, ректор Университета мировой экономики и дипломатии Содык Сафоев провел встречу со студенческой молодежью университета.
В своем выступлении С. Сафоев подробно остановился на реализуемой ныне внутренней и внешней политике Президента Шавката Мирзиёева, подчеркнув, что проводимые реформы имеют ключевое значение для устойчивого развития страны и для будущего поколений. Особое внимание было уделено тому, как реформы создают новые возможности для самореализации молодежи и повышения качества жизни в долгосрочной перспективе.
В ходе мероприятия С. Сафоев выступил с речью о внутренней политике и экономическом развитии страны, о создаваемых для молодёжи возможностях, а также о проводимых реформах в системе образования.
В завершении встречи был организован открытый диалог со студентами: участники задали вопросы, высказали предложения и инициативы. Встреча прошла в духе искреннего и открытого обмена мнениями, что позволило студентам напрямую донести свои взгляды и запросы по актуальным вопросам.
В заключение С. Сафоев призвал молодежь активно участвовать в преобразованиях и использовать предоставляемые возможности для профессионального и личностного роста.