JIDU rektori talabalar bilan uchrashuv o‘tkazdi
Joriy yilning 11-sentabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati raisining birinchi o‘rinbosari, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rektori Sodiq Safoyev universitet talaba yoshlari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
S.Safoyev o‘z nutqida Prezident Shavkat Mirziyoyevning hozirgi paytda olib borayotgan ichki va tashqi siyosatini batafsil tahlil qilib, amalga oshirilayotgan islohotlar mamlakatning barqaror rivojlanishi va kelajak avlodlar uchun hal qiluvchi ahamiyatga ega ekanligini ta’kidladi. Islohotlar yoshlarning o‘zini namoyon etishi va uzoq muddatli istiqbolda hayot sifatini oshirish uchun yangi imkoniyatlar yaratayotganiga alohida e’tibor qaratildi.
Tadbir davomida S.Safoyev mamlakatimizning ichki siyosati va iqtisodiy rivojlanishi, yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar, shuningdek, ta’lim tizimida olib borilayotgan islohotlar haqida ma’ruza qildi.
Uchrashuv yakunida talabalar bilan ochiq muloqot tashkil etildi: ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarni berishdi, taklif va tashabbuslarini bildirishdi. Uchrashuv samimiy va ochiq fikr almashish ruhida o‘tdi, bu talabalarga dolzarb masalalar bo‘yicha o‘z qarashlarini va so‘rovlarini bevosita yetkazish imkonini berdi.
Yakuniy so‘zida S.Safoyev yoshlarni o‘zgarishlarda faol ishtirok etishga, taqdim etilayotgan imkoniyatlardan kasbiy va shaxsiy o‘sish uchun foydalanishga chorladi.

On September 11 of this year, the First Deputy Chairman of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, Rector of the University of World Economy and Diplomacy Sodyq Safoev held a meeting with the students of the university.
In his speech, Safoyev elaborated on the current domestic and foreign policy of President Shavkat Mirziyoyev, stressing that the ongoing reforms are of key importance for the sustainable development of the country and for future generations. Particular attention was paid to how the reforms create new opportunities for self-realization of young people and improving the quality of life in the long term.
During the event, S. Safoev made a speech on the domestic policy and economic development of the country, on the opportunities created for young people, as well as on the ongoing reforms in the education system.
At the end of the meeting, an open dialogue was organized with students: the participants asked questions, made suggestions and initiatives. The meeting was held in the spirit of a sincere and open exchange of views, which allowed students to directly convey their views and requests on topical issues.
In conclusion, S. Safoev called on young people to actively participate in the transformations and use the opportunities provided for professional and personal growth.