Diplomatik akademiyada “O‘ztextreyd” davlat unitar korxonasi mutaxassislari uchun malaka oshirish kursi yakuniga yetdi
2025-yil 7-iyuldan 11-iyulgacha JIDU huzuridagi Diplomatik akademiyada O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi huzuridagi “O‘ztextreyd” davlat unitar korxonasi xodimlari uchun beg‘araz asosida qisqa muddatli “Oʻzbekiston Respublikasi tashqi siyosiy faoliyati asoslari. Diplomatik protokol, etiket va muzokaralar jarayoni” mavzudagi malaka oshirish kursi tashkil etildi.
Mashg‘ulotlar davomida ishtirokchilar diplomatik protokol, etiket, xizmat yozishmalari yuritish, diplomatik qabul marosimlarini tashkil etish, muzokaralar olib borish hamda turli darajadagi rasmiy tashriflar doirasida protokol tadbirlari dasturlarini tayyorlash bo‘yicha nazariy bilim va amaliy ko‘nikmalarni egalladilar.
2025-yil 11-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi TIV JIDU huzuridagi Diplomatik akademiyaning o‘qish jarayonini muvoffaqiyatli tugatgan barcha tinglovchilariga qisqa muddatli kurslarini tamomlaganlik to‘g‘risidagi sertifikatlar topshirildi.

At the Diplomatic Academy a retraining course for specialists of the State Unitary Enterprise “Uztextreyd”
From July 7 to July 11, 2025, the Diplomatic Academy at the UWED organized a free of charge short-term refresher course for employees of the State Unitary Enterprise “Uztextreyd” under the Ministry of Investment, Industry and Trade of the Republic of Uzbekistan on the topic: “Fundamentals of Foreign Policy Activity of the Republic of Uzbekistan. Diplomatic Protocol, Etiquette and Negotiation Process”.
During the training, students mastered theoretical and practical skills in such key areas as: diplomatic protocol and etiquette, theory and practice of conducting business correspondence, organizing diplomatic events, conducting negotiations, methods of analytical activities, as well as developing protocol programs for official visits.
On June 11, 2025, the Diplomatic Academy at the UWED, Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan awarded certificates of completion of short-term courses to students who successfully completed the training.