Diplomatik akademiyada “O‘ztextreyd” davlat unitar korxonasi mutaxassislari uchun malaka oshirish kursi yakuniga yetdi
2025-yil 7-iyuldan 11-iyulgacha JIDU huzuridagi Diplomatik akademiyada O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi huzuridagi “O‘ztextreyd” davlat unitar korxonasi xodimlari uchun beg‘araz asosida qisqa muddatli “Oʻzbekiston Respublikasi tashqi siyosiy faoliyati asoslari. Diplomatik protokol, etiket va muzokaralar jarayoni” mavzudagi malaka oshirish kursi tashkil etildi.
Mashg‘ulotlar davomida ishtirokchilar diplomatik protokol, etiket, xizmat yozishmalari yuritish, diplomatik qabul marosimlarini tashkil etish, muzokaralar olib borish hamda turli darajadagi rasmiy tashriflar doirasida protokol tadbirlari dasturlarini tayyorlash bo‘yicha nazariy bilim va amaliy ko‘nikmalarni egalladilar.
2025-yil 11-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi TIV JIDU huzuridagi Diplomatik akademiyaning o‘qish jarayonini muvoffaqiyatli tugatgan barcha tinglovchilariga qisqa muddatli kurslarini tamomlaganlik to‘g‘risidagi sertifikatlar topshirildi.

В Дипломатической академии проведён курс повышения квалификации для специалистов ГУП «Узтехтрейд»
С 7 по 11 июля 2025 года в Дипломатической академии при УМЭД для сотрудников Государственного унитарного предприятия «Узтехтрейд» при Министерстве инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан был организован на безвозмездной основе краткосрочный курс повышения квалификации на тему: «Основы внешнеполитической деятельности Республики Узбекистан. Дипломатический протокол, этикет и переговорный процесс».
В процессе обучения слушатели освоили теоретические и практические навыки по таким ключевым направлениям, как: дипломатический протокол и этикет, теория и практика ведения деловой переписки, организация дипломатических мероприятий, проведение переговоров, методика аналитической деятельности, а также разработка протокольных программ в рамках официальных визитов.
11 июня 2025 года Дипломатической академией при УМЭД МИД Республики Узбекистан слушателям, успешно завершившим обучение, были вручены сертификаты об окончании курса.