JIDU vakili Ludovika Davlat Xizmati Universitetida xalqaro huquqiy hamkorlikka bag‘ishlangan ma’ruza bilan ishtirok etdi
2025-yil 10-iyun kuni “Xalqaro huquq va ommaviy huquq fanlari” kafedrasi dotsenti Surayyo Usmanova Budapesht shahridagi Ludovika Davlat Xizmati Universitetida Turk davlatlari tashkiloti doirasidagi xalqaro huquqiy hamkorlikka bag‘ishlangan ma’ruza bilan ishtirok etdi.
Ma’ruzadan so‘ng bo‘lib o‘tgan fikr almashinuvi tashkilotga a’zo va kuzatuvchi davlatlar o‘rtasidagi huquqiy va institutsional hamkorlikni rivojlantirishga bo‘lgan umumiy intilishni yaqqol namoyon etdi.
Mazkur taqdimot “Xalqaro huquqni o‘qitish: Turkiy yondashuv” nomli xalqaro loyihaning bir qismi bo‘lib, u xalqaro huquqiy ta’limga mintaqaviy e’tiborni kuchaytirish, o‘quv dasturlarini boyitish va turkiy dunyoning xalqaro huquq rivojiga qo‘shgan hissasini targ‘ib qilishga qaratilgan.

A representative of UWED delivered a lecture on international legal cooperation at the Louis University of Public Service
On June 10, 2025, Associate Professor of the Department of International Law and Public Law Surayo Usmanova made a presentation on international legal cooperation within the framework of the Organization of Turkic States at the Louis University of Public Service in Budapest.
The exchange of views that took place after the report clearly demonstrated the common desire to develop legal and institutional cooperation between the member states and observers of the organization.
This presentation is part of the international project “Teaching International Law: Turkic Approach” aimed at strengthening regional attention to international legal education, enriching curricula and popularizing the contribution of the Turkic world to the development of international law.