Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida imzolangan hamkorlik va talabalar almashinuvi shartnomasi doirasida Turkiyaning Burdur shahridagi Mehmet Akif Ersoy universiteti xorijiy tillar fakulteti dekani, professor Dursun Ko‘se tashrif buyurdi. Ushbu tashrif ikki oliy o‘quv yurti o‘rtasidagi aloqalarni mustahkamlashda muhim qadam bo‘lib, tajriba va bilim almashishga xizmat qildi.
Tashrif davomida o‘tkazilgan uchrashuvda hamkorlikning asosiy yo‘nalishlari, xususan, talabalar almashinuvi, qo‘shma ilmiy loyihalar va o‘qituvchilar malakasini oshirish dasturlari atroflicha muhokama etildi. Uchrashuv qatnashchilari talabalarning dunyoqarashini kengaytirish va ta’lim sifatini yuksaltirish uchun xalqaro almashinuvning ahamiyatini alohida ta’kidlab o‘tdilar.
Professor Dursun Ko‘se JIDU talabalari va akademik litsey o‘quvchilari uchun Burdurdagi Mehmet Akif Ersoy universiteti (MAKÜ)ga tanishtiruv sayohatini o‘tkazib, ularga o‘quv va ilmiy-tadqiqot laboratoriyalarini, shuningdek talabalarning ta’lim olishi va rivojlanishini qo‘llab-quvvatlovchi infratuzilmani namoyish etdi.
Tashrif doirasida barqaror rivojlanish yo‘nalishida seminarlar, konferensiyalar va madaniy almashinuvlar kabi qo‘shma tadbirlarni tashkil etish hamda ERASMUS+ loyihalariga birgalikda arizalar topshirish rejalari muhokama qilindi.

Visit of Professor of Mehmet Akif Ersoy University (MAKÜ) to UWED
Professor, Dean of the Faculty of Foreign Languages of Mehmet University Akif Ersoy visited Burdur (Turkey), Dursun Köse, within the framework of the signed agreement on cooperation and student exchange. The visit was an important step in strengthening ties between the two educational institutions and contributed to the exchange of experience and knowledge.
During the visit, a meeting was organized to discuss key aspects of cooperation, including student exchanges, joint research projects and teacher development programs. The participants of the meeting noted the importance of international exchange for expanding the horizons of students and improving the quality of education.
Professor Dursun Köse also conducted an introductory tour for UWED students and students of the Academic High School of Burdur Mehmet Akif Ersoy University (MAKÜ), introduced the teaching and research laboratories, as well as the infrastructure that supports the learning and development of students.
During the visit, plans were discussed to organize joint events, such as seminars, conferences and cultural exchanges, in the direction of sustainable development and joint application for ERASMUS+ projects.