JIDU rahbariyati va talabalar o‘rtasida uchrashuv tashkil etildi
2025-yil 28-aprel kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Talabalar turar joyida universitet rahbariyati va talabalar o‘rtasida uchrashuv tashkil etildi.
Tadbir doirasida rahbariyat vakillari talabalar bilan bevosita muloqotda bo‘lib, ularning yashash sharoitlari, ta'lim jarayonidagi ishtiroki va umumiy holati bilan yaqindan tanishdilar.
Uchrashuv davomida talabalar o‘zlarining dolzarb muammolari, fikr-mulohazalari va takliflarini erkin ifoda etishdi. Universitet rahbariyati esa bildirilgan har bir savol va taklifni diqqat bilan tinglab, mavjud muammolarni imkon qadar tez fursatda bartaraf etish hamda talabalarning yashash va o‘qish sharoitlarini yanada yaxshilash bo‘yicha tegishli choralar ko‘rishni aytib o‘tishdi.
Shuningdek, uchrashuv davomida talabalar o‘zlarining ijodiy chiqishlari bilan universitet rahbariyati va tengdoshlarini xursand qildilar. Ijro etilgan badiiy namoyishlar tadbirga qo‘shimcha iliqlik olib keldi.

Была организована встреча между руководством УМЭД и студентами
28 апреля 2025 года в студенческом общежитии Университета мировой экономики и дипломатии была организована встреча руководства университета со студентами.
В рамках мероприятия представители руководства непосредственно общались со студентами, ознакомились с условиями их проживания, участием в образовательном процессе и общим положением дел.
В ходе встречи студенты свободно выразили свои актуальные проблемы, мнения и предложения. Руководство университета внимательно выслушало каждый вопрос и предложение, отметив, что будут приняты соответствующие меры по скорейшему устранению существующих проблем и дальнейшему улучшению условий проживания и обучения студентов.
Также в ходе встречи студенты порадовали руководство университета и своих сверстников творческими выступлениями. Представленные художественные номера придали мероприятию дополнительную теплоту.