JIDUda Mudofaa vazirligi xodimlari uchun malaka oshirish kurslari tashkil etildi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining Taraqqiyot jamg‘armasi negizidagi malaka oshirish kurslarida 6–17-iyul kunlari O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligining xodimlari tahsil oldilar.
Jumladan, “Yurist va kadr” yo‘nalishi bo‘yicha 25 nafar kadrlar bo‘limi boshliqlari va yuristlar, “Personalni boshqarish va kadrlar ish yurituvi” yo‘nalishi bo‘yicha esa 15 nafar kadrlar bo‘limi boshliqlari o‘z malakalarini oshirdilar.
Malaka oshirish mashg‘ulotlari nazariy bilimlarni amaliyot bilan uzviy bog‘lash asosida tashkil etildi. Kurslar davomida tinglovchilarga zamonaviy iqtisodiy bilimlar, axborot-kommunikatsiya texnologiyalari, O‘zbekistondagi huquq tizimi, qonunlar va normativ-huquqiy hujjatlar iyerarxiyasi, Mehnat kodeksining asosiy qoidalari, mehnat munosabatlari ishtirokchilarining huquq va majburiyatlari hamda yangi tahrirdagi Mehnat kodeksiga kiritilgan o‘zgarishlar bo‘yicha bilimlar berildi.
Ma’ruza va amaliy mashg‘ulotlar universitetning yuqori malakali professor-o‘qituvchilari — B. Hamraqulov, S. Muratayev, S. Tojiboyev, X. Premqulov, J. T. Aripov, J. Saydaliyev va F. Toshev tomonidan olib borildi.
Tinglovchilarning ma’naviy-ma’rifiy bilimlarini boyitish maqsadida poytaxtimizdagi Amir Temur xiyoboni, Temuriylar tarixi davlat muzeyi hamda O‘zbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markaziga ekskursiyalar tashkil etildi.
Malaka oshirish kurslaridagi ta’lim jarayoni tegishli ixtisosliklarning mazmun-mohiyatidan kelib chiqqan holda tasdiqlangan o‘quv rejalari va dasturlari asosida olib borildi.
Kurslarni muvaffaqiyatli tamomlagan tinglovchilarga Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rahbariyati tomonidan imzolangan sertifikatlar tantanali ravishda topshirildi.

UWED organizes advanced training courses for employees of the Ministry of Defense
From July 6 to 17, employees of the Ministry of Defense of the Republic of Uzbekistan completed professional development courses organized by the Development Fund of the University of World Economy and Diplomacy.
Specifically, 25 heads of HR departments and legal specialists advanced their qualifications in the "Law and Human Resources" track, while 15 heads of HR departments did so in the "Personnel Management and HR Administration" track.
The professional development courses were designed to closely link theoretical knowledge with practical application. During the training, participants were educated on the modern economy, information and communication technologies, the legal system of Uzbekistan, the hierarchy of laws and regulations, the main provisions of the Labor Code, the rights and obligations of parties in labor relations, and the amendments introduced in the new version of the Labor Code.
Lectures and practical sessions were conducted by the university's highly qualified professors and instructors: B. Hamrakulov, S. Murataev, S. Tojiboev, H. Premkulov, J. T. Aripov, J. Saydaliev, and F. Toshev.
To enrich the participants' spiritual and cultural knowledge, excursions were organized to Amir Temur Square, the State Museum of Timurid History, and the Center for Islamic Civilization in Uzbekistan, all located in our capital.
The educational process for the professional development courses was structured according to approved curricula and programs, which were developed taking into account the content and specifics of the relevant specializations.
Participants who successfully completed the courses were ceremoniously awarded certificates signed by the leadership of the University of World Economy and Diplomacy.