Dekanning talabalar bilan ochiq muloqoti: o‘zlashtirish va kelgusidagi bandlik masalalari
Joriy yilning 3-aprel kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Xalqaro iqtisodiyot va menejment fakulteti dekani E.Abdullayev tomonidan 3-kurs talabalari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Mazkur uchrashuvdan ko‘zlangan asosiy maqsad — talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazish, ularning o‘quv jarayoni, amaliyot faoliyati hamda kelgusidagi rejalari bilan yaqindan tanishishdan iborat bo‘ldi.
Uchrashuv davomida fakultet dekani tomonidan ta’lim sifatini yanada oshirish, davomatni mustahkamlash, ichki tartib-qoidalarga rioya qilish, shuningdek, talabalarining kasbiy va amaliy ko‘nikmalarini rivojlantirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi. Ayniqsa, bitiruv oldi jarayonlari, malakaviy amaliyotni samarali tashkil etish va kelgusida ishga joylashish imkoniyatlari yuzasidan muhim tavsiyalar berib o‘tildi.

Открытый диалог декана со студентами: вопросы успеваемости и будущего трудоустройства
3 апреля текущего года декан факультета Международной экономики и менеджмента Университета мировой экономики и дипломатии Э. Абдуллаев провёл встречу со студентами 3-го курса.
Основной целью встречи стало проведение открытого диалога со студентами, а также ознакомление с их успеваемостью, практической деятельностью и планами на будущее.
В ходе встречи декан уделил особое внимание вопросам дальнейшего повышения качества образования, улучшения посещаемости, соблюдения внутренних правил, а также развития профессиональных и практических навыков студентов. В частности, были даны важные рекомендации, связанные с окончанием университета, эффективной организацией квалификационной практики и возможностями будущего трудоустройства.