“Yoshlikdan buyuklik sari: Maqsad nuqtalarini bog‘lash” — Dr. Azamat Akbarov bilan uchrashuv
Joriy yilning 24-oktabr kuni Yoshlar ishlari ofisi tashabbusi bilan SILK ROAD RESEARCH ACADEMY bosh direktori (CEO) Dr. Azamat Akbarov universitet talabalari uchun  ma’ruza o‘tkazdi.
Ma’ruza “Yoshlikdan buyuklik sari: Maqsad nuqtalarini bog‘lash. Abu Ali ibn Sinodan to Stiv Jobsgacha — yosh onglar qanday qilib ilk shavqni abadiy ta’sirga aylantirganini kashf eting” mavzusida bo‘lib o‘tdi.
Tadbir yoshlarning ijodkorlik, tafakkur va shaxsiy o‘sish yo‘lida dadil qadam tashlashlari, shuningdek, buyuk shaxslar — Abu Ali ibn Sino, Leonardo da Vinchi, Stiv Jobs hayotidan ilhom olishlariga qaratildi.
Dr. Azamat Akbarov o‘z nutqida ilm, innovatsiya va yetakchilikda maqsadni to‘g‘ri belgilash, “nuqtalarni bog‘lash” falsafasi hamda global tafakkur va ijodiy fikrlashni rivojlantirishning zamonaviy yondashuvlari haqida so‘z yuritdi.
Ma’ruza interaktiv tarzda o‘tkazilib, ishtirokchilar motivatsiya, maqsad va ilhomning ilmiy asoslari bilan tanishdilar hamda amaliy tavsiyalar oldilar.
Ma’lumot uchun: SILK ROAD RESEARCH ACADEMY — xalqaro miqyosda ta’lim, ilm-fan va innovatsiyani uyg‘unlashtirish, yosh yetakchilarni qo‘llab-quvvatlash, hamda ilmiy almashinuv va global hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan mustaqil ilmiy-tadqiqot platformasidir.

“From Youth to Greatness: Connecting the Dots of Purpose” - Meeting with Dr. Azamat Akbarov
On October 24 of this year, at the initiative of the Department of Youth Affairs at the University of World Economy and Diplomacy, a meeting was held with the General Director (CEO) of the Silk Road Research Academy, Dr. Azamat Akbarov.
During the event, A. Akbarov held a lecture on the topic “From youth to greatness: Connecting the points of goal. From Abu Ali ibn Sina to Steve Jobs, discover how young minds turned initial enthusiasm into eternal influence”.
The event was aimed at ensuring that young people take bold steps on the path of creativity, thinking and personal growth, as well as draw inspiration from the lives of great personalities - Abu Ali ibn Sina, Leonardo da Vinci, Steve Jobs.
In his speech, Dr. Azamat Akbarov spoke about the correct goal setting in science, innovation and leadership, the philosophy of “connecting the dots”, as well as modern approaches to the development of global thinking and creative thinking.
The lecture was held in an interactive format, the participants got acquainted with the scientific foundations of motivation, purpose and inspiration, and also received practical recommendations.
For information: SILK ROAD RESEARCH ACADEMY is an independent research platform aimed at integrating education, science and innovation at the international level, supporting young leaders, as well as developing scientific exchange and global cooperation.