“Yoshlikdan buyuklik sari: Maqsad nuqtalarini bog‘lash” — Dr. Azamat Akbarov bilan uchrashuv
Joriy yilning 24-oktabr kuni Yoshlar ishlari ofisi tashabbusi bilan SILK ROAD RESEARCH ACADEMY bosh direktori (CEO) Dr. Azamat Akbarov universitet talabalari uchun  ma’ruza o‘tkazdi.
Ma’ruza “Yoshlikdan buyuklik sari: Maqsad nuqtalarini bog‘lash. Abu Ali ibn Sinodan to Stiv Jobsgacha — yosh onglar qanday qilib ilk shavqni abadiy ta’sirga aylantirganini kashf eting” mavzusida bo‘lib o‘tdi.
Tadbir yoshlarning ijodkorlik, tafakkur va shaxsiy o‘sish yo‘lida dadil qadam tashlashlari, shuningdek, buyuk shaxslar — Abu Ali ibn Sino, Leonardo da Vinchi, Stiv Jobs hayotidan ilhom olishlariga qaratildi.
Dr. Azamat Akbarov o‘z nutqida ilm, innovatsiya va yetakchilikda maqsadni to‘g‘ri belgilash, “nuqtalarni bog‘lash” falsafasi hamda global tafakkur va ijodiy fikrlashni rivojlantirishning zamonaviy yondashuvlari haqida so‘z yuritdi.
Ma’ruza interaktiv tarzda o‘tkazilib, ishtirokchilar motivatsiya, maqsad va ilhomning ilmiy asoslari bilan tanishdilar hamda amaliy tavsiyalar oldilar.
Ma’lumot uchun: SILK ROAD RESEARCH ACADEMY — xalqaro miqyosda ta’lim, ilm-fan va innovatsiyani uyg‘unlashtirish, yosh yetakchilarni qo‘llab-quvvatlash, hamda ilmiy almashinuv va global hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan mustaqil ilmiy-tadqiqot platformasidir.

«От молодости к величию: Соединение точек цели» - встреча с доктором Азаматом Акбаровым
24 октября текущего года по инициативе Отдела по делам молодежи в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась встреча с генеральным директором (CEO) SILK ROAD RESEARCH ACADEMY доктором Азамат Акбаровым.
В ходе мероприятия А.Акбаров провёл Лекцию на тему «От молодости к величию: Соединение точек цели. От Абу Али ибн Сины до Стива Джобса - откройте для себя, как молодые умы превратили первоначальный энтузиазм в вечное влияние».
Мероприятие было направлено на то, чтобы молодые люди делали смелые шаги на пути творчества, мышления и личностного роста, а также черпали вдохновение из жизни великих личностей - Абу Али ибн Сины, Леонардо да Винчи, Стива Джобса.
Доктор Азамат Акбаров в своем выступлении рассказал о правильной постановке цели в науке, инновациях и лидерстве, философии «соединения точек», а также о современных подходах к развитию глобального мышления и творческого мышления.
Лекция прошла в интерактивном формате, участники ознакомились с научными основами мотивации, цели и вдохновения, а также получили практические рекомендации.
Для справки: SILK ROAD RESEARCH ACADEMY - это независимая научно-исследовательская платформа, направленная на интеграцию образования, науки и инноваций на международном уровне, поддержку молодых лидеров, а также развитие научного обмена и глобального сотрудничества.