JIDUda O‘qituvchi va murabbiylar kuniga bag‘ishlangan tantanali yig‘ilish bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 30-sentabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 1-oktabr - O‘qituvchi va murabbiylar kuniga bag‘ishlangan tantanali yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis senati raisining birinchi o‘rinbosari, JIDU rektori Sodiq Safoyev universitet professor-o‘qituvchilari va butun jamoasini bayram bilan tabrikladi. Bayram munosabati bilan faol va samarali mehnati bilan alohida e’tirof etilgan 9 nafar o‘qituvchi va murabbiylarga faxriy yorliq va pul mukofotlari topshirildi.
Xalqaro hamkorlikni rivojlantirish va tashqi aloqalarni mustahkamlashga qo‘shgan salmoqli hissasi uchun universitetning bir qator xodimlariga diplomatik martaba berildi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi tomonidan ta’sis etilgan, diplomatiya sohasidagi taqsinga sazovor mehnati uchun “Diplomatik xizmat fidoyisi” ko‘krak nishoni va qimmatbaho sovg‘alar bilan 5 nafar xodimlar taqdirlandi.
Tadbir davomida JIDU bitiruvchi talabalar tomonidan ustozlar haqida videorolik tayyorlanib barchaga namoiy etildi. Tantanali yig‘ilish ko‘tarinki ruhda bo‘lib o‘tdi.

A solemn meeting dedicated to the Day of Teachers and Mentors was held at UWED
On September 30 of this year, a solemn meeting dedicated to October 1 - the Day of Teachers and Mentors was held at the University of World Economy and Diplomacy.
First Deputy Chairman of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, Rector of UWED Sodyq Safoev congratulated the teaching staff and the entire staff of the university on the holiday. In connection with the holiday, 9 teachers and mentors, who especially distinguished themselves with active and fruitful work, were awarded certificates of honor and cash prizes.
A number of university employees were awarded diplomatic ranks for their significant contribution to the development of international cooperation and strengthening of foreign relations.
Also, 5 employees were awarded the badge “Devoted to the diplomatic service” and valuable gifts for merits in the field of diplomacy, established by the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan.
During the event, UWED graduates prepared and demonstrated to everyone a video about teachers. The solemn meeting was held in high spirits.