JIDUda O‘qituvchi va murabbiylar kuniga bag‘ishlangan tantanali yig‘ilish bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 30-sentabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 1-oktabr - O‘qituvchi va murabbiylar kuniga bag‘ishlangan tantanali yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis senati raisining birinchi o‘rinbosari, JIDU rektori Sodiq Safoyev universitet professor-o‘qituvchilari va butun jamoasini bayram bilan tabrikladi. Bayram munosabati bilan faol va samarali mehnati bilan alohida e’tirof etilgan 9 nafar o‘qituvchi va murabbiylarga faxriy yorliq va pul mukofotlari topshirildi.
Xalqaro hamkorlikni rivojlantirish va tashqi aloqalarni mustahkamlashga qo‘shgan salmoqli hissasi uchun universitetning bir qator xodimlariga diplomatik martaba berildi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi tomonidan ta’sis etilgan, diplomatiya sohasidagi taqsinga sazovor mehnati uchun “Diplomatik xizmat fidoyisi” ko‘krak nishoni va qimmatbaho sovg‘alar bilan 5 nafar xodimlar taqdirlandi.
Tadbir davomida JIDU bitiruvchi talabalar tomonidan ustozlar haqida videorolik tayyorlanib barchaga namoiy etildi. Tantanali yig‘ilish ko‘tarinki ruhda bo‘lib o‘tdi.

В УМЭД прошло торжественное собрание, посвященное Дню учителей и наставников
30 сентября текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялось торжественное собрание, посвященное 1 октября - Дню учителей и наставников.
Первый заместитель Председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан, ректор УМЭД Содык Сафоев поздравил профессорско-преподавательский состав и весь коллектив университета с праздником. В связи с праздником 9 преподавателей и наставников, особо отличившихся активной и плодотворной работой, были награждены почетными грамотами и денежными премиями.
Ряду сотрудников университета за весомый вклад в развитие международного сотрудничества и укрепление внешних связей были присвоены дипломатические ранги.
Также 5 сотрудников были награждены нагрудным знаком «Преданный дипломатической службе» и ценными подарками за заслуги в области дипломатии, учрежденными Министерством иностранных дел Республики Узбекистан.
В ходе мероприятия выпускники УМЭД подготовили и продемонстрировали всем видеоролик о преподавателях. Торжественное собрание прошло в приподнятом настроении.