JIDU talabalari va “Turonbank” ATB vakillari o‘rtasida uchrashuv tashkil qilindi
Joriy yilning 12-sentabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Turonbank” ATB vakillari bilan hamkorlikda “Kelajak mutaxassisligim” mavzusida moliyaviy savodxonlikka bag'ishlangan, bitiruvchi talabalar bandligi ta’minlashga qaratilgan uchrashuv tashkil etildi.
Tadbir davomida talabalarga quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha ma’lumot berildi:
“Turonbank” stipendiyasi dasturi;
ta’lim krediti va uning imkoniyatlari;
moliyaviy savodxonlikni shakllantirishning amaliy jihatlari;
mamlakatimizdagi so‘nggi bank-moliya sohasidagi islohotlar.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Markaziy bankining “Moliyaviy savodxonlik va ommaboplikni oshirish departamenti” vakillari ham ishtirok etib, o‘z loyihalari va imkoniyatlari haqida ma’lumot berishdi.
JIDU Yoshlar masalalari bo‘yicha birinchi prorektori O.A. Yusupjanov o‘z nutqida mazkur tashabbusning dolzarbligi va talaba-yoshlar uchun ahamiyatini alohida ta’kidladi.
Trening davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan ko‘plab savollarga javob olishdi. Shu bilan birga, Turonbank stipendiyasiga ega bo‘lgan talabalarga esdalik sovg‘alari topshirildi.

A meeting was organized between UWED students and representatives of JSCB “Turonbank”
On September 12 of this year, the University of World Economy and Diplomacy, together with representatives of JSCB Turonbank, organized a meeting on the topic “My Future Profession”, dedicated to financial literacy and aimed at ensuring the employment of graduates.
During the event, students were provided with information in the following areas:
Turonbank Scholarship Program;
educational loan and its opportunities;
practical aspects of the formation of financial literacy;
the latest reforms in the banking and financial sector of our country.
The event was also attended by representatives of the Department of Financial Literacy and Accessibility of the Central Bank of the Republic of Uzbekistan, who spoke about their projects and opportunities.
First Vice-Rector for Youth Affairs of the UWED O.A. Yusupzhanov in his speech emphasized the relevance and importance of this initiative for students.
During the meeting, students received answers to many questions of interest to them. In addition, students who received a scholarship from Turonbank were presented with memorable gifts.