JIDU talabalari va “Turonbank” ATB vakillari o‘rtasida uchrashuv tashkil qilindi
Joriy yilning 12-sentabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Turonbank” ATB vakillari bilan hamkorlikda “Kelajak mutaxassisligim” mavzusida moliyaviy savodxonlikka bag'ishlangan, bitiruvchi talabalar bandligi ta’minlashga qaratilgan uchrashuv tashkil etildi.
Tadbir davomida talabalarga quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha ma’lumot berildi:
“Turonbank” stipendiyasi dasturi;
ta’lim krediti va uning imkoniyatlari;
moliyaviy savodxonlikni shakllantirishning amaliy jihatlari;
mamlakatimizdagi so‘nggi bank-moliya sohasidagi islohotlar.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Markaziy bankining “Moliyaviy savodxonlik va ommaboplikni oshirish departamenti” vakillari ham ishtirok etib, o‘z loyihalari va imkoniyatlari haqida ma’lumot berishdi.
JIDU Yoshlar masalalari bo‘yicha birinchi prorektori O.A. Yusupjanov o‘z nutqida mazkur tashabbusning dolzarbligi va talaba-yoshlar uchun ahamiyatini alohida ta’kidladi.
Trening davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan ko‘plab savollarga javob olishdi. Shu bilan birga, Turonbank stipendiyasiga ega bo‘lgan talabalarga esdalik sovg‘alari topshirildi.

Организована встреча между студентами УМЭД и представителями АКБ «Туронбанк»
12 сентября текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии совместно с представителями АКБ «Туронбанк» была организована встреча на тему «Моя будущая профессия», посвященная финансовой грамотности и направленная на обеспечение занятости выпускников.
В ходе мероприятия студентам была предоставлена информация по следующим направлениям:
Программа стипендий «Туронбанка»;
образовательный кредит и его возможности;
практические аспекты формирования финансовой грамотности;
последние реформы в банковско-финансовой сфере нашей страны.
Также в мероприятии приняли участие представители Департамента повышения финансовой грамотности и доступности Центрального банка Республики Узбекистан, которые рассказали о своих проектах и возможностях.
Первый проректор по делам молодежи УМЭД О.А. Юсупжанов в своем выступлении особо подчеркнул актуальность и значимость данной инициативы для студенческой молодежи.
В ходе встречи студенты получили ответы на многие интересующие их вопросы. Кроме того, студентам, получившим стипендию «Туронбанка», были вручены памятные подарки.