JIDUda “Yangi O‘zbekiston diplomatiyasi tarixi (2017-2025)” monografiyasining mualliflar jamoasi ishchi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 21-avgust kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati raisining birinchi o‘rinbosari, JIDU rektori Sodiq Safoyev rahbarligida “Yangi O‘zbekiston diplomatiyasi tarixi (2017-2025)” monografiyasi mualliflari jamoasining birinchi ishchi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi rahbariyati, O‘zbekiston Respublikasining MDH Iqtisodiy komissiyasidagi vakili, Markaziy Osiyo xalqaro instituti (MOXI), JIDU qoshidagi Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti (IXTI) xodimlari, shuningdek, ilmiy-diplomatik hamjamiyat vakillari, xalqaro munosabatlar bo‘yicha mutaxassislar va universitet professor-o‘qituvchilari ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida kelgusidagi nashrning tuzilishi, mavzu bloklari va hammualliflar o‘rtasida boblarni taqsimlash masalalari muhokama qilindi. Ishtirokchilar loyiha materiallarini tayyorlash muddatlari, tahrirlash shakli, manbalarni tanlash mezonlari va uslubiy yondashuvlarni kelishib oldilar. Yig‘ilish yakunida kelgusidagi ishlar rejasi tasdiqlandi va monografiyaning alohida bo‘limlarini muvofiqlashtirish uchun mas’ullar belgilandi.

A working meeting of the team of authors of the monograph “History of Diplomacy of New Uzbekistan (2017-2025)” was held at UWED
On August 21 of this year, a working meeting of the team of authors working on the monograph “History of Diplomacy of New Uzbekistan (2017-2025)” was held at the University of World Economy and Diplomacy under the leadership of the First Deputy Chairman of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, Rector of the UWED Sodyq Safoev.
The event was attended by the leadership of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, the representative of the Republic of Uzbekistan in the CIS Economic Commission, employees of the International Institute for Central Asia (IICA), the Institute for Advanced International Studies (IAIS) under the UWED, as well as representatives of the scientific and diplomatic community, experts in international relations and the faculty of the university.
During the meeting, the structure of the future publication, thematic blocks and the distribution of chapters among the co-authors were discussed. Participants agreed on the timing of the drafts, the format of editing, the criteria for selecting sources and methodological approaches. Following the meeting, a plan for further work was approved and those responsible for coordinating individual sections of the monograph were appointed.