Maktab va litsey o‘quvchilari o‘rtasida Zakovat intellektual o‘yiniga bag‘ishlangan “Rektor kubogi” bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 1-mart sanasida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Maktab va litsey o‘quvchilari o‘rtasida Zakovat intellektual o‘yiniga bag‘ishlangan “Rektor kubogi” bo‘lib o‘tdi. Unda Mirzo Ulug‘bek tumanidagi umumiy oʻrta taʼlim maktabi hamda ixtisoslashgan litsey jamoalari ishtirok etdi.
Tadbirning asosiy maqsadi o‘quvchilarning intellektual salohiyatini hamda universitetga bo‘lgan qiziqishlarini yanada oshirishdan iborat.
Qizg‘in bellashuv va kuchli raqobat asosida o‘tgan o‘yinda ishtiyoq, birdamlik jamoalarni g‘oliblik sari undagan bo‘lsa, tezkorlik, topqirlik, mantiqiy fikrlash kabi jihatlarga ko‘ra ularning ishtiroki baholab borildi.
Musobaqa natijalariga ko‘ra, "Evrika" akademik litseyi talabalari birinchi o‘rinni, 11-umumta’lim maktabi o‘quvchilari ikkinchi o‘rinni, "Tafakkur" akademik litseyi o‘quvchilari esa uchinchi o‘rinni egalladilar.

Среди учащихся школ и лицеев прошел «Кубок ректора», посвященный интеллектуальной игре «Заковат»
1 марта текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялся «Кубок ректора», посвященный интеллектуальной игре "Заковат" среди школьников и учащихся лицеев. В нем приняли участие команды средней общеобразовательной школы и специализированного лицея Мирзо-Улугбекского района.
Основная цель мероприятия - дальнейшее повышение интеллектуального потенциала учащихся и их интереса к УМЭД.
В игре, проходившей в атмосфере напряженной борьбы и сильной конкуренции, энтузиазм и сплоченность вели команды к победе, а их участие оценивалось по таким аспектам, как быстрота реакции, находчивость и логическое мышление.
По итогам соревнования первое место заняли студенты Академического лицея "Эврика", второе место досталось ученикам 11-й общеобразовательной школы, а третье место заняли учащиеся Академического лицея "Тафаккур".