Maktab va litsey o‘quvchilari o‘rtasida Zakovat intellektual o‘yiniga bag‘ishlangan “Rektor kubogi” bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 1-mart sanasida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Maktab va litsey o‘quvchilari o‘rtasida Zakovat intellektual o‘yiniga bag‘ishlangan “Rektor kubogi” bo‘lib o‘tdi. Unda Mirzo Ulug‘bek tumanidagi umumiy oʻrta taʼlim maktabi hamda ixtisoslashgan litsey jamoalari ishtirok etdi.
Tadbirning asosiy maqsadi o‘quvchilarning intellektual salohiyatini hamda universitetga bo‘lgan qiziqishlarini yanada oshirishdan iborat.
Qizg‘in bellashuv va kuchli raqobat asosida o‘tgan o‘yinda ishtiyoq, birdamlik jamoalarni g‘oliblik sari undagan bo‘lsa, tezkorlik, topqirlik, mantiqiy fikrlash kabi jihatlarga ko‘ra ularning ishtiroki baholab borildi.
Musobaqa natijalariga ko‘ra, "Evrika" akademik litseyi talabalari birinchi o‘rinni, 11-umumta’lim maktabi o‘quvchilari ikkinchi o‘rinni, "Tafakkur" akademik litseyi o‘quvchilari esa uchinchi o‘rinni egalladilar.

Among the students of schools and lyceums, the "Rector's Cup" was held, dedicated to the intellectual game "Zakovat"
On March 1 of this year, the University of World Economy and Diplomacy hosted the "Rector's Cup" dedicated to the intellectual game "Zakovat" among schoolchildren and students of lyceums. It was attended by teams from a secondary school and a specialized lyceum of Mirzo-Ulugbek district.
The main goal of the event is to further increase the intellectual potential of students and their interest in UWED.
In a game of intense competition and intense competition, enthusiasm and cohesion drove teams to victory, and their participation was judged on the basis of responsiveness, resourcefulness and logical thinking.
According to the results of the competition, the first place was taken by the students of the Eureka Academic Lyceum, the second place went to the students of the 11th secondary school, and the third place was taken by the students of the Tafakkur Academic Lyceum.