JIDUda suzish musobaqasi bo‘lib o‘tdi
Ma’lumki, shu kunlarda davlatimiz rahbari tashabbusi bilan o‘quvchi-yoshlarning yozgi ta’til davrini mazmunli tashkil etish, ularni madaniy, ma’rifiy va sport tadbirlariga faol jalb qilish maqsadida “Dolzarb 90 kun” loyihasi amalga oshirilmoqda.
Mazkur loyiha doirasida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari uchun ham musobaqa bo‘lib o‘tdi.
Xususan, suzish musobaqasiga “Yangi olmachi” MFY, “Olmachi” MFY, “Buyuk ipak yo‘li” MFY, “Elobod” MFY yoshlari ham jalb etildi.
Shuningdek, musobaqada sportchi yoshlar hamda Toshkent shahrida istiqomat qilayotgan talabalar bilan birgalikda, “Yangi O‘zbekiston” universiteti talabalari qamrab olindi.
Musobaqa talabalarning akademik hayotdan bo‘sh vaqtlarini maroqli o‘tkazishga yordam berish, mahalla va hamkor universitetlar o‘rtasidagi munosabatlarni yaxshilash va mustahkamlash maqsadida tashkil etildi.

В УМЭД состоялись соревнования по плаванию
Как известно, в эти дни по инициативе главы нашего государства реализуется проект «Актуальные 90 дней», направленный на содержательную организацию летних каникул учащейся молодежи и их активное вовлечение в культурно-просветительские и спортивные мероприятия.
В частности, в рамках данного проекта состоялось соревнование для студентов Университета мировой экономики и дипломатии.
К соревнованиям по плаванию были привлечены молодые люди из махаллей «Янги олмачи», «Олмачи», «Буюк ипак йўли» и «Элобод».
Кроме того, в соревнованиях приняли участие молодые спортсмены и студенты, проживающие в Ташкенте, а также студенты университета «Новый Узбекистан».
Соревнования были организованы с целью помочь студентам интересно провести свободное от учебы время, улучшить и укрепить отношения между махаллями и университетами-партнерами.