JIDUda suzish musobaqasi bo‘lib o‘tdi
Ma’lumki, shu kunlarda davlatimiz rahbari tashabbusi bilan o‘quvchi-yoshlarning yozgi ta’til davrini mazmunli tashkil etish, ularni madaniy, ma’rifiy va sport tadbirlariga faol jalb qilish maqsadida “Dolzarb 90 kun” loyihasi amalga oshirilmoqda.
Mazkur loyiha doirasida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari uchun ham musobaqa bo‘lib o‘tdi.
Xususan, suzish musobaqasiga “Yangi olmachi” MFY, “Olmachi” MFY, “Buyuk ipak yo‘li” MFY, “Elobod” MFY yoshlari ham jalb etildi.
Shuningdek, musobaqada sportchi yoshlar hamda Toshkent shahrida istiqomat qilayotgan talabalar bilan birgalikda, “Yangi O‘zbekiston” universiteti talabalari qamrab olindi.
Musobaqa talabalarning akademik hayotdan bo‘sh vaqtlarini maroqli o‘tkazishga yordam berish, mahalla va hamkor universitetlar o‘rtasidagi munosabatlarni yaxshilash va mustahkamlash maqsadida tashkil etildi.

Swimming competitions were held at UWED
As is known, these days, at the initiative of the head of our state, the project “Actual 90 days” is being implemented, aimed at meaningful organization of summer holidays of students and their active involvement in cultural, educational and sports events.
In particular, within the framework of this project, a competition was held for students of the University of World Economy and Diplomacy.
Young people from the mahallas “Yangi olmachi”, “Olmachi”, “Buyuk ipak yuli” and “Elobod” were involved in swimming competitions.
In addition, young athletes and students living in Tashkent, as well as students of the New Uzbekistan University, took part in the competition.
The competitions were organized to help students spend their free time in an interesting way, improve and strengthen relations between mahallas and partner universities.