Birinchi kurs talabalari diqqatiga!
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti 2025/2026 o‘quv yilida grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash uchun arizalar qabul qilish boshlanganini ma'lum qiladi. Talabgorlar 2025-yil 20-iyuliga qadar universitetning Grantlar uchun ariza jo'natish axborot tizimi orqali ariza yuborishlari mumkin.
Eslatib o'tamiz, grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash jarayonida talabalar Vazirlar Mahkamasining 2025-yil 10-martdagi 149-sonli qarori bilan tasdiqlangan “Oliy taʼlim tashkilotlarida talabalarga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi toʻgʻrisidagi nizom”ga muvofiq Akademik o'zlashtirish ko'rsatkichi va Ijtimoiy faolligi bo'yicha baholanadi.
JIDUda grantlar uchun taqsimlangan kvotalar bilan universitet rasmiy sahifalarida tanishib chiqishingiz mumkin.

Вниманию студентов первого курса!
Университет мировой экономики и дипломатии сообщает о начале приема заявлений на предоставление и перераспределение грантов на 2025/2026 учебный год. Кандидаты могут подать заявку через Информационную систему подачи заявлений на гранты университета до 20 июля 2025 года.
Напоминаем, что при предоставлении и перераспределении грантов студенты оцениваются в соответствии с Порядком предоставления и перераспределения грантов в организациях высшего образования, утвержденным постановлением Кабинета Министров №149 от 10 марта 2025 года, по показателям академической успеваемости и социальной активности.
С квотами, выделенными для грантов в УМЭД, можно ознакомиться на официальных страницах университета.