JIDU magistranti “Mard o‘g‘lon” davlat mukofoti bilan taqdirlandi
30-iyun - Yoshlar kuni munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan bir guruh ilg‘or, tashabbuskor va vatanparvar yoshlar yuksak davlat mukofotlari bilan taqdirlandi. Ular orasida – o‘zining tirishqoqligi, iqtidori, ijtimoiy faoliyati va namunali hayoti bilan ajralib turgan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Jahon iqtisodiyoti” ta’lim yo‘nalishi 1-bosqich magistranti Feruz Hakimovning borligi barchamiz uchun quvonarli xushxabar bo‘ldi. U Prezidentimizdan yurtimiz yoshlariga beriladigan eng sharafli mukofotlardan biri “Mard o‘g‘lon” davlat mukofotini qabul qilib oldi.
- “Mard o‘g‘lon” davlat mukofotiga sazovor bo‘lish mening ko‘p yillik orzuyim edi. Mukofot sovrindori bo‘lganim haqidagi xabar men uchun kutilmagan yangilik bo‘ldi. Ushbu mukofotni shaxsan Yurtboshimizning qo‘lidan olish menga o‘zgacha faxr tuyg‘usini bag‘ishladi.
- “Hurmatli Prezidentimizdan ushbu mukofotni qabul qilib olar ekanman, kelajakda kim bo‘lasiz deya menga qarata savol berdilar. Men hech ikkilanmasdan iqtisodchi bo‘laman deya javob berganimda, siz yoshlar uchun barcha imkoniyatlarni yaratib beryapman, doim harakatda bo‘lib, izlanishdan aslo to‘xtamanglar deya bildirilgan ishonchi menga katta kuch berdi, shijoatimga shijoat qo‘shdi", - deya hayajonlarini bo‘lishdi Feruz.
Feruz Hakimov universitet hayotida ham faol magistrant sifatida ko‘plab yutuqlarga erishib kelmoqda. O‘zining tashabbuskorligi, mehnati va ilmiy faoliyati davomida erishgan yutuqlari natijasida mana shunday yuksak darajadagi davlat mukofoti bilan taqdirlanishi o‘z o‘rnida, yosh avlod uchun chinakam namuna bo‘ldi.
Universitet jamoasi nomidan Feruz Hakimovni ushbu mukofot bilan yana bir bor tabriklaymiz. Kelgusi faoliyatda ulkan zafarlar va muvaffaqiyatlar yor bo‘lishini tilab qolamiz.

UWED master's student was awarded the state award “Mard o‘g‘lon”
In honor of Youth Day, which is celebrated on June 30, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev awarded a group of advanced, initiative and patriotic youth with high state awards.
Among the awardees is Feruz Khakimov, a 1st-year master's student of the World Economy program of the University of World Economy and Diplomacy. He is distinguished by his hard work, talent, active social activities and exemplary lifestyle, and this news was a joyful event for all of us. Feruz was awarded one of the most honorable awards awarded to the youth of our country - “Mard o‘g‘lon”, which was presented to him personally by the President.
“To become the owner of the state award “Mard o‘g‘lon” was my long-term dream. The news that I was awarded this award came as a surprise to me. To receive it from the hands of our President is a special honor that filled me with pride,” Feruz shared.
“When I accepted the award from our esteemed President, he asked me who I see myself in the future. I replied without hesitation that I would become an economist. Then he said that he creates all the opportunities for young people, and urged to always move forward, never resting on their laurels. These words gave me great strength and inspiration.”
Feruz Khakimov demonstrates outstanding success not only in his studies, but also in the social life of the university. His initiative, hard work and scientific activity have become a worthy example for the younger generation.
On behalf of the university staff, we cordially congratulate Feruz Khakimov on this high award and wish him further success, new achievements and the implementation of all his goals!