JIDU magistranti “Mard o‘g‘lon” davlat mukofoti bilan taqdirlandi
30-iyun - Yoshlar kuni munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan bir guruh ilg‘or, tashabbuskor va vatanparvar yoshlar yuksak davlat mukofotlari bilan taqdirlandi. Ular orasida – o‘zining tirishqoqligi, iqtidori, ijtimoiy faoliyati va namunali hayoti bilan ajralib turgan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Jahon iqtisodiyoti” ta’lim yo‘nalishi 1-bosqich magistranti Feruz Hakimovning borligi barchamiz uchun quvonarli xushxabar bo‘ldi. U Prezidentimizdan yurtimiz yoshlariga beriladigan eng sharafli mukofotlardan biri “Mard o‘g‘lon” davlat mukofotini qabul qilib oldi.
- “Mard o‘g‘lon” davlat mukofotiga sazovor bo‘lish mening ko‘p yillik orzuyim edi. Mukofot sovrindori bo‘lganim haqidagi xabar men uchun kutilmagan yangilik bo‘ldi. Ushbu mukofotni shaxsan Yurtboshimizning qo‘lidan olish menga o‘zgacha faxr tuyg‘usini bag‘ishladi.
- “Hurmatli Prezidentimizdan ushbu mukofotni qabul qilib olar ekanman, kelajakda kim bo‘lasiz deya menga qarata savol berdilar. Men hech ikkilanmasdan iqtisodchi bo‘laman deya javob berganimda, siz yoshlar uchun barcha imkoniyatlarni yaratib beryapman, doim harakatda bo‘lib, izlanishdan aslo to‘xtamanglar deya bildirilgan ishonchi menga katta kuch berdi, shijoatimga shijoat qo‘shdi", - deya hayajonlarini bo‘lishdi Feruz.
Feruz Hakimov universitet hayotida ham faol magistrant sifatida ko‘plab yutuqlarga erishib kelmoqda. O‘zining tashabbuskorligi, mehnati va ilmiy faoliyati davomida erishgan yutuqlari natijasida mana shunday yuksak darajadagi davlat mukofoti bilan taqdirlanishi o‘z o‘rnida, yosh avlod uchun chinakam namuna bo‘ldi.
Universitet jamoasi nomidan Feruz Hakimovni ushbu mukofot bilan yana bir bor tabriklaymiz. Kelgusi faoliyatda ulkan zafarlar va muvaffaqiyatlar yor bo‘lishini tilab qolamiz.

В честь Дня молодежи, который отмечается 30 июня, Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев наградил группу передовой, инициативной и патриотично настроенной молодежи высокими государственными наградами.
Среди награжденных — Феруз Хакимов, магистрант 1-го курса направления «Мировая экономика» Университета мировой экономики и дипломатии. Он отличается трудолюбием, талантом, активной общественной деятельностью и образцовым образом жизни, и эта новость стала радостным событием для всех нас. Феруз удостоился одной из самых почетных наград, присуждаемых молодежи нашей страны, — «Мард ўғлон», которую ему вручил лично Президент.
— Стать обладателем государственной награды «Мард ўғлон» было моей многолетней мечтой. Известие о том, что я удостоен этой награды, стало для меня неожиданностью. Получить ее из рук нашего Президента — особая честь, которая наполнила меня гордостью, — поделился Феруз.
— Когда я принимал награду от нашего уважаемого Президента, он спросил, кем я вижу себя в будущем. Я без колебаний ответил, что стану экономистом. Тогда он сказал, что создает все возможности для молодежи, и призвал всегда двигаться вперед, никогда не останавливаясь на достигнутом. Эти слова придали мне огромную силу и вдохновение.
Феруз Хакимов демонстрирует выдающиеся успехи не только в учебе, но и в общественной жизни университета. Его инициативность, трудолюбие и научная деятельность стали достойным примером для молодого поколения.
От имени коллектива университета мы сердечно поздравляем Феруза Хакимова с этой высокой наградой и желаем ему дальнейших успехов, новых достижений и воплощения всех поставленных целей!