JIDUda “Mushoira kechasi” tashkil etildi
2025-yil 19-iyun kuni “Dolzarb 90 kunlik” dasturi doirasida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari o‘rtasida “Mushoira kechasi” tashkil etildi.
Tadbir yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, ularning adabiyotga, she’riyatga va kitobxonlikka bo‘lgan qiziqishini oshirish maqsadida o‘tkazildi.
Mushoira davomida talabalar mashhur shoirlarning she’riy to‘plamlari bilan tanishdilar, o‘zlari sevgan asarlarni o‘qidilar hamda badiiy tahlillar olib borishdi.
Bunday ma’naviy-ma’rifiy kechalar — yoshlarning fikrlash doirasini kengaytiradi, ijodkorlik salohiyatini rivojlantiradi va ularni milliy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalaydi.
Zero, Yurtboshimiz ta’kidlaganidek, bunday tashabbuslar yoshlarning ijtimoiy faolligini oshirish, bilim va madaniy saviyasini yuksaltirishda muhim rol o‘ynaydi.

В УМЭД организован «Вечер поэзии»
19 июня 2025 года в рамках программы «Актуальные 90 дней» среди студентов Университета мировой экономики и дипломатии был организован «Вечер поэзии».
Мероприятие было проведено с целью организации содержательного досуга молодежи, повышения её интереса к литературе, поэзии и чтению.
В ходе мушоиры студенты ознакомились с поэтическими сборниками известных поэтов, прочитали любимые произведения и провели их художественный анализ.
Такие духовно-просветительские вечера расширяют кругозор молодежи, развивают творческий потенциал и воспитывают уважение к национальным ценностям.
Как подчеркнул глава нашего государства, подобные инициативы играют важную роль в повышении социальной активности молодежи, а также в росте их знаний и культурного уровня.