JIDU talabalari “Talabalar kibersport o‘yinlari Farg‘ona–2025” musobaqasining shahar bosqichida muvaffaqiyatli ishtirok etdilar
2025-yil 16-iyun kuni Toshkentda oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida "Farg‘ona-2025 talabalar kibersport o‘yinlari" musobaqasining shahar bosqichi o‘tkazildi.
Musobaqada Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU) talabalari Counter-Strike 2, FIFA 2025 va Dota 2 yo‘nalishlari bo‘yicha faol ishtirok etdilar.
JIDU jamoasi yuqori darajadagi texnik tayyorgarlik, strategik fikrlash va a’lo darajadagi jamoaviy hamkorlikni namoyish etdi. Ayniqsa, ishtirokchilar Dota 2 yo‘nalishida muvaffaqiyatli qatnashib, 3-o‘rinni egalladi va musobaqaning respublika bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
Turnir talabalarning raqamli savodxonligini oshirish, bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish, sog‘lom raqobat va jamoaviy birdamlik ruhini shakllantirish uchun muhim voqeaga aylandi.

Cтуденты УМЭД успешно выступили на городском этапе турнира «Студенческие киберспортивные игры Фергана–2025»
16 июня 2025 года в Ташкенте прошёл городской этап турнира среди студентов вузов — "Студенческие киберспортивные игры Фергана–2025".
В соревнованиях активно участвовали студенты Университета мировой экономики и дипломатии (УМЭД), которые выступили в дисциплинах Counter-Strike 2, FIFA 2025 и Dota 2.
Команда УМЭД продемонстрировала высокий уровень технической подготовки, стратегическое мышление и отличную командную координацию. Особенно успешно участники проявили себя в дисциплине Dota 2, завоевав 3-е призовое место и получив путёвку на республиканский этап соревнования.
Турнир стал важным событием для развития цифровой грамотности студентов, организации содержательного досуга и формирования духа здоровой конкуренции и командной сплочённости.