An’analar va yutuqlar: JIDU Yuridik klinikasi talabalarining bitiruv marosimi
Joriy yilning 21- iyun kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Xalqaro huquq fakultetining Yuridik klinikasida tahsil olgan 4-bosqich talabalarning an’anaviy tantanali kuzatish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbir universitet hayotidagi muhim an’anaga aylangan bo‘lib, u talabalar tomonidan huquqiy amaliyotga qo‘shilgan hissani va ularning professional faoliyatga tayyorligini ifoda etdi. JIDU Yuridik klinikasida talabalar bir necha yil davomida amaliy tajriba orttirib, aholiga bepul yuridik yordam ko‘rsatish orqali o‘z bilim va ko‘nikmalarini mustahkamlab bordilar.
Tadbirning rasmiy qismini Xalqaro huquq fakulteti dekani Serik Murataev ochib berdi. Yuridik klinika kuratorlari – Ziyodulla Ubaydullaev, Irina Cherkashina va Galina Mayorova ham so‘zga chiqib, talabalar tomonidan klinikadagi faoliyatga bo‘lgan jiddiy yondashuvni va ularning huquqiy tayyorgarlik darajasini alohida ta’kidlab o‘tdilar.
Rasmiy qismdan so‘ng, talabalar va ustozlar o‘rtasida samimiy suhbat tarzidagi norasmiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda bitiruvchilar klinikadagi faoliyat xotiralari bilan o‘rtoqlashdi, murabbiylarga minnatdorchilik bildirdi va kelajak rejalari haqida gapirdi.

Традиции и достижения: Выпуск студентов Юридической клиники УМЭД
21 июня текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась традиционная торжественная церемония проводов студентов 4-го курса, обучавшихся в Юридической клинике факультета Международного права.
Это мероприятие стало важной традицией в жизни университета, отражая вклад студентов в юридическую практику и их готовность к профессиональной деятельности. В Юридической клинике УМЭД студенты на протяжении нескольких лет приобретали практический опыт и укрепляли свои знания и навыки, оказывая бесплатную юридическую помощь населению.
Официальную часть мероприятия открыл декан факультета Международного права Серик Муратаев. Также выступили кураторы Юридической клиники - Зиёдулла Убайдуллаев, Ирина Черкашина и Галина Майорова, которые особо подчеркнули серьезный подход студентов к деятельности в клинике и уровень их правовой подготовки.
После официальной части состоялась неформальная встреча в виде искренней беседы между студентами и преподавателями. Выпускники поделились воспоминаниями о своей деятельности в клинике, выразили благодарность наставникам и рассказали о планах на будущее.