An’analar va yutuqlar: JIDU Yuridik klinikasi talabalarining bitiruv marosimi
Joriy yilning 21- iyun kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Xalqaro huquq fakultetining Yuridik klinikasida tahsil olgan 4-bosqich talabalarning an’anaviy tantanali kuzatish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbir universitet hayotidagi muhim an’anaga aylangan bo‘lib, u talabalar tomonidan huquqiy amaliyotga qo‘shilgan hissani va ularning professional faoliyatga tayyorligini ifoda etdi. JIDU Yuridik klinikasida talabalar bir necha yil davomida amaliy tajriba orttirib, aholiga bepul yuridik yordam ko‘rsatish orqali o‘z bilim va ko‘nikmalarini mustahkamlab bordilar.
Tadbirning rasmiy qismini Xalqaro huquq fakulteti dekani Serik Murataev ochib berdi. Yuridik klinika kuratorlari – Ziyodulla Ubaydullaev, Irina Cherkashina va Galina Mayorova ham so‘zga chiqib, talabalar tomonidan klinikadagi faoliyatga bo‘lgan jiddiy yondashuvni va ularning huquqiy tayyorgarlik darajasini alohida ta’kidlab o‘tdilar.
Rasmiy qismdan so‘ng, talabalar va ustozlar o‘rtasida samimiy suhbat tarzidagi norasmiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda bitiruvchilar klinikadagi faoliyat xotiralari bilan o‘rtoqlashdi, murabbiylarga minnatdorchilik bildirdi va kelajak rejalari haqida gapirdi.

Traditions and achievements: Graduation of students of the UWED Legal Clinic
On June 21 of this year, the University of World Economy and Diplomacy hosted the traditional farewell ceremony for 4th-year students of the Faculty of International Law who studied at the Legal Clinic.
This event has become an important tradition in the university's life, reflecting the students’ contributions to legal practice and their readiness for professional activity. At the UWED Legal Clinic, students gained practical experience over several years and strengthened their knowledge and skills by providing free legal assistance to the public.
The official part of the event was opened by the Dean of the Faculty of International Law, Serik Muratayev.
The legal clinic curators – Ziyodulla Ubaydullaev, Irina Cherkashina, and Galina Mayorova – also spoke, highlighting the students’ responsible approach to their work in the clinic and their solid legal training.
After the official part, an informal and heartfelt gathering was held between students and mentors. During the meeting, the graduates shared their memories of working at the clinic, expressed gratitude to their mentors, and spoke about their future plans.