“Sog‘lom turmush tarzi – sog‘lom yoshlar” mavzusida ma’rifiy suhbat tashkil etildi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalar turar joyida “Sog‘lom turmush tarzi – sog‘lom yoshlar” mavzusida ma’rifiy suhbat tashkil etildi.
Tadbirda “Xalqaro munosabatlar” fakulteti tyutori Z. Qahhorova va “Xalqaro iqtisodiyot va menejment” fakulteti tyutori D. Sadikova ishtirok etib, talaba yoshlar bilan “Toza qo‘llar” mavzusida muloqot o‘tkazishdi.
Suhbat davomida gigiyena qoidalariga rioya qilish, salomatlikni saqlash, tozalikka e’tiborli bo‘lish, shuningdek, sog‘lom muhitda ijodiy va faol hayot tarzini shakllantirish bo‘yicha muhim tavsiyalar berildi.
Bunday uchrashuvlar yoshlarning gigiyenik madaniyatini oshirish, sog‘lom turmush tarzini shakllantirish va mas’uliyatli yondashuvni kuchaytirishda muhim ahamiyat kasb etadi.

Организована просветительская беседа на тему «Здоровый образ жизни - здоровая молодежь»
В студенческом общежитии Университета мировой экономики и дипломатии была организована просветительская беседа на тему «Здоровый образ жизни - здоровая молодежь».
В мероприятии приняли участие тьютор факультета «Международные отношения» З. Каххорова и тьютор факультета «Международная экономика и менеджмент» Д. Садикова, которые провели беседу со студенческой молодежью на тему «Чистые руки».
В ходе беседы были даны важные рекомендации по соблюдению правил гигиены, сохранению здоровья, поддержанию чистоты, а также формированию творческого и активного образа жизни в здоровой среде.
Подобные встречи играют важную роль в повышении гигиенической культуры молодежи, формировании здорового образа жизни и усилении ответственного подхода.