JIDU akademik litseyi bitiruvchilariga diplom topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 11-iyun kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyi 2024-2025 o‘quv yili bitiruvchilariga diplom topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda JIDU rahbariyati, O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi Kadrlar va ta’lim muassasalari boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari Sh.Zokirova, JIDU va litsey professor-o‘qituvchilari hamda bitiruvchilarning ota-onalari ishtirok etdi.
Marosim davomida JIDU rahbariyati tomonidan a’lo darajali bitiruvchilarga oltin va kumush medallar hamda imtiyozli diplomlar, o‘quv yilida jonbozlik ko‘rsatgan o‘qituvchilarga tashakkurnomalar topshirildi.
Akademik litsey ijrochi direktori O.Mannopova so‘zga chiqib, bitiruvchilarning so‘nggi ikki yillik o‘quv faoliyati haqida ma’lumot berdi hamda ularga keyingi faoliyatida omad tilab, eng namunali bitiruvchilar ota-onalariga tashakkurnomalar topshirdi.
Ta’kidlash joizki, bu yil akademik litseyni 287 nafar oʻquvchi tamomladi. Ulardan 8 nafari oltin, 5 nafari kumush medal, 47 nafari “aʼlo darajali” diplom bilan o‘qishni yakunladi. Bitiruvchilarning 195 nafari chet tillarni bilish darajasini belgilovchi sertifikatga, 60 nafarlari esa fan sertifikatlariga ega boʻldi. Germaniyaning Viadrina universiteti bilan qoʻshma dastur doirasida o‘qishni 67 nafar oʻquvchi tamomladi, ulardan 21 nafari Viadrina universitetiga grant asosida oʻqishga qabul qilindi. Finlyandiyaning Kareliya Amaliy fanlar universiteti va Xalqaro Nordik universiteti bilan qoʻshma dastur doirasida o‘qishni 31 nafar oʻquvchi tugatdi, ulardan 9 nafari imtiyozli ravishda Xalqaro Nordik universitetining "Xalqaro iqtisod, Biznes menejment" fakultetining 2-kursiga, 22 nafari imtihonsiz 1-kursiga qabul qilindi.

A ceremony of awarding diplomas to graduates of the UWED Academic Lyceum was held
On June 11 of this year, the University of World Economy and Diplomacy hosted a graduation ceremony for graduates of the UWED Academic Lyceum of the 2024-2025 academic year.
The event was attended by the leadership of UWED, Deputy Head of the Department of Personnel and Educational Institutions of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Sh. Zokirova, the teaching staff of UWED and the lyceum, as well as parents of graduates.
During the ceremony, the management of the UWED presented the distinguished graduates with gold and silver medals and diplomas with honors, as well as letters of gratitude to teachers who showed diligence during the academic year.
Executive Director of the Academic Lyceum O. Mannopova made a speech, talking about the educational activities of graduates over the past two years, wished them success in their future activities and presented letters of gratitude to the parents of the most distinguished graduates.
It should be noted that this year 287 students graduated from the academic lyceum. Of these, 8 received a gold medal, 5 received a silver medal, and 47 received a diploma "with honors". 195 graduates received certificates confirming the level of proficiency in foreign languages, and 60 received certificates in certain subjects. Within the framework of a joint program with The European University Viadrina in Frankfurt (Oder), 67 students completed their studies, of which 21 were admitted to The European University Viadrina in Frankfurt (Oder) on a grant basis. Within the framework of a joint program with the Karelian University of Applied Sciences and the International Nordic University of Finland, 31 students graduated, of which 9 were admitted on a preferential basis to the 2nd year of the Faculty of International Economics and Business Management of Nordic International University, and 22 to the 1st year without entrance exams.