JIDU akademik litseyi bitiruvchilariga diplom topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 11-iyun kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyi 2024-2025 o‘quv yili bitiruvchilariga diplom topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda JIDU rahbariyati, O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi Kadrlar va ta’lim muassasalari boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari Sh.Zokirova, JIDU va litsey professor-o‘qituvchilari hamda bitiruvchilarning ota-onalari ishtirok etdi.
Marosim davomida JIDU rahbariyati tomonidan a’lo darajali bitiruvchilarga oltin va kumush medallar hamda imtiyozli diplomlar, o‘quv yilida jonbozlik ko‘rsatgan o‘qituvchilarga tashakkurnomalar topshirildi.
Akademik litsey ijrochi direktori O.Mannopova so‘zga chiqib, bitiruvchilarning so‘nggi ikki yillik o‘quv faoliyati haqida ma’lumot berdi hamda ularga keyingi faoliyatida omad tilab, eng namunali bitiruvchilar ota-onalariga tashakkurnomalar topshirdi.
Ta’kidlash joizki, bu yil akademik litseyni 287 nafar oʻquvchi tamomladi. Ulardan 8 nafari oltin, 5 nafari kumush medal, 47 nafari “aʼlo darajali” diplom bilan o‘qishni yakunladi. Bitiruvchilarning 195 nafari chet tillarni bilish darajasini belgilovchi sertifikatga, 60 nafarlari esa fan sertifikatlariga ega boʻldi. Germaniyaning Viadrina universiteti bilan qoʻshma dastur doirasida o‘qishni 67 nafar oʻquvchi tamomladi, ulardan 21 nafari Viadrina universitetiga grant asosida oʻqishga qabul qilindi. Finlyandiyaning Kareliya Amaliy fanlar universiteti va Xalqaro Nordik universiteti bilan qoʻshma dastur doirasida o‘qishni 31 nafar oʻquvchi tugatdi, ulardan 9 nafari imtiyozli ravishda Xalqaro Nordik universitetining "Xalqaro iqtisod, Biznes menejment" fakultetining 2-kursiga, 22 nafari imtihonsiz 1-kursiga qabul qilindi.

Состоялась церемония вручения дипломов выпускникам академического лицея УМЭД
11 июня текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась церемония вручения дипломов выпускникам академического лицея УМЭД 2024-2025 учебного года.
В мероприятии приняли участие руководство УМЭД, заместитель начальника управления кадров и образовательных учреждений Министерства иностранных дел Республики Узбекистан Ш.Зокирова, профессорско-преподавательский состав УМЭД и лицея, а также родители выпускников.
В ходе церемонии руководство УМЭД вручило отличившимся выпускникам золотые и серебряные медали и дипломы с отличием, а также благодарственные письма преподавателям, проявившим усердие в течение учебного года.
Исполнительный директор академического лицея О.Маннопова выступила с речью, рассказав об учебной деятельности выпускников за последние два года, пожелала им успехов в дальнейшей деятельности и вручила благодарственные письма родителям наиболее отличившихся выпускников.
Следует отметить, что в этом году академический лицей окончили 287 учащихся. Из них 8 получили золотую медаль, 5 — серебряную медаль, а 47 — диплом «с отличием». 195 выпускников получили сертификаты, подтверждающие уровень владения иностранными языками, и 60 — сертификаты по отдельным предметам. В рамках совместной программы с Европейския университетом Виадрина в Германии обучение завершили 67 студентов, из которых 21 был принят в Европейский университет Виадрина на грантовой основе. В рамках совместной программы с Карельским университетом прикладных наук и Международным северным университетом Финляндии обучение окончили 31 студент, из которых 9 были приняты на льготной основе на 2-й курс факультета «Международная экономика и бизнес-менеджмент» Международного университета Нордик, а 22 — на 1-й курс без вступительных экзаменов.