JIDU huzuridagi Yuridik klinika tomonidan ko‘zi ojiz bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktabda huquqiy targ‘ibot tadbiri tashkil etildi
2026-yil 12-iyun kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti huzuridagi Yuridik klinika hamda “Qaldirg‘och” Street Law loyihasi ishtirokchilari tomonidan Toshkent shahridagi 77-sonli ko‘zi ojiz bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktabda huquqiy targ‘ibot tadbiri tashkil etildi.
Tadbirning asosiy maqsadi o‘quvchilarning huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini yuksaltirish, ularni o‘z huquq va majburiyatlari to‘g‘risida xabardor qilish hamda huquqiy bilimlarini mustahkamlashdan iborat bo‘ldi. Tadbir interaktiv suhbat va savol-javoblar shaklida o‘tkazilib, o‘quvchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar.
Kelgusida ham Yuridik klinika va “Qaldirg‘och” Street Law loyihasi doirasida aholi, ayniqsa yoshlar o‘rtasida huquqiy targ‘ibot va huquqiy ta’limga qaratilgan tadbirlarni davom ettirish rejalashtirilgan.

Юридическая клиника при УМЭД провела правовое просветительское мероприятие в специализированной школе для слепых детей
12 июня 2026 года Юридическая клиника при Университете мировой экономики и дипломатии (УМЭД) и участники проекта «Калдиргоч» Street Law организовали правовое просветительское мероприятие в специализированной школе No77 для слепых детей города Ташкента.
Основной целью мероприятия стало повышение правового сознания и правовой культуры учащихся, информирование их о своих правах и обязанностях, а также укрепление правовых знаний. Мероприятие прошло в формате интерактивной беседы и сессии вопросов и ответов, в ходе которой учащиеся получили ответы на интересующие их вопросы.
В дальнейшем в рамках Юридической клиники и проекта «Калдиргоч» Street Law планируется продолжать мероприятия, направленные на правовую пропаганду и правовое просвещение среди населения, особенно среди молодежи.