JIDU 1-kurs talabalari uchun ikkinchi chet tillari taqdimoti o‘tkazildi
Joriy yilning 5-7-may kunlari Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 1-kurs talabalari Sharq va Roman-german tillari kafedralari professor-o‘qituvchilari bilan uchrashdi. Uchrashuv davomida ikkinchi xorijiy tillar taqdimoti o‘tkazildi.
Til kafedralari vakillari JIDUdagi til tayyorgarligi, taklif etilayotgan 12 ta chet tilining har birini o‘rganishning o‘ziga xos jihatlari haqida ma’lumot berishdi.
Uchrashuv qatnashchilari kafedralarda dars berayotgan ona tili sifatida chet tilida so‘zlashuvchi o‘qituvchilar, almashinuv akademik dasturlarida ishtirok etish imkoniyatlari, shuningdek, kafedralarning o‘quv-uslubiy ta’minoti haqida ma’lumot olish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
O‘z navbatida, Sharq va Roman-german tillari kafedralari professor-o‘qituvchilari har bir chet tilini o‘qitish ta’lim yo‘nalishiga mos kelishini va talabalarda turli sohalarda: siyosiy, iqtisodiy, huquqiy, axborot va madaniy sohalarda chet tili kasbiy kompetensiyalarini shakllantirishga qaratilganligini ta’kidladilar. Shuningdek, xorijiy tillarni o‘qitishdagi eng dolzarb tendensiyalarni inobatga olgan holda asl manbalardan olingan materiallarga asoslanganligini ham aytib o‘tishdi.

Presentation of second foreign languages for 1st year students was held at UWED
On May 5-7 of this year, a meeting of 1st year students with the teaching staff of the Department of Oriental and Romance-Germanic Languages was held at the University of World Economy and Diplomacy, during which a presentation of second foreign languages took place.
Representatives of language departments spoke about language training at UWED, about the features of learning each of the 12 foreign languages offered.
The participants of the meeting had the opportunity to get information about native speakers of a foreign language teaching at the departments, about the possibility of participating in exchange academic programs, as well as about the educational and methodological equipment of the departments.
In turn, the teaching staff of the Department of Oriental and Romano-Germanic Languages noted that the teaching of each foreign language corresponds to the direction of training and is aimed at the formation of students' foreign language professional competencies in various fields: political, economic, legal, informational, cultural. It is also based on authentic materials, taking into account the most current trends in teaching foreign languages.