JIDU 1-kurs talabalari uchun ikkinchi chet tillari taqdimoti o‘tkazildi
Joriy yilning 5-7-may kunlari Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 1-kurs talabalari Sharq va Roman-german tillari kafedralari professor-o‘qituvchilari bilan uchrashdi. Uchrashuv davomida ikkinchi xorijiy tillar taqdimoti o‘tkazildi.
Til kafedralari vakillari JIDUdagi til tayyorgarligi, taklif etilayotgan 12 ta chet tilining har birini o‘rganishning o‘ziga xos jihatlari haqida ma’lumot berishdi.
Uchrashuv qatnashchilari kafedralarda dars berayotgan ona tili sifatida chet tilida so‘zlashuvchi o‘qituvchilar, almashinuv akademik dasturlarida ishtirok etish imkoniyatlari, shuningdek, kafedralarning o‘quv-uslubiy ta’minoti haqida ma’lumot olish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
O‘z navbatida, Sharq va Roman-german tillari kafedralari professor-o‘qituvchilari har bir chet tilini o‘qitish ta’lim yo‘nalishiga mos kelishini va talabalarda turli sohalarda: siyosiy, iqtisodiy, huquqiy, axborot va madaniy sohalarda chet tili kasbiy kompetensiyalarini shakllantirishga qaratilganligini ta’kidladilar. Shuningdek, xorijiy tillarni o‘qitishdagi eng dolzarb tendensiyalarni inobatga olgan holda asl manbalardan olingan materiallarga asoslanganligini ham aytib o‘tishdi.

В УМЭД состоялась презентация вторых иностранных языков для студентов 1-го курса
5-7 мая текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась встреча студентов 1-го курса с профессорско-преподавательским составом кафедры восточных и романо-германских языков, в ходе которой состоялась презентация вторых иностранных языков.
Представители языковых кафедр рассказали о языковой подготовке в УМЭД, об особенностях изучения каждого из 12 предлагаемых иностранных языков.
Участники встречи имели возможность получить информацию о носителях иностранного языка, ведущих преподавание на кафедрах, о возможности участия в обменных академических программах, а также об учебно-методическом оснащении кафедр.
В свою очередь, профессорско-преподавательский состав кафедры восточных и романо-германских языков отметил, что преподавание каждого иностранного языка соответствует направлению подготовки и направлено на формирование у обучающихся иноязычных профессиональных компетенций в различных сферах: политической, экономической, правовой, информационной, культурной. А также, основано на аутентичных материалах с учетом наиболее актуальных тенденций в преподавании иностранных языков.