JIDU mahallalardagi kam ta’minlangan oilalarning bolalari uchun sport to‘garaklarini ochmoqda
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Besh muhim tashabbus markazi” tashabbusi bilan “Olmachi”, “Yangi Olmachi”, “Elobod” va “Buyuk ipak yo‘li” mahallalari bilan hamkorlik o‘rnatildi.
Ushbu loyihada JIDU sport klubi va mahalla yoshlari yetakchilari hamkorligida sportga qiziqishi bo‘lgan va kam ta’minlangan oilalar farzandlari uchun bepul sport seksiyalari tashkil etildi.
Bolalar shaxmat, suzish, voleybol, kurash, stol tennisi va futbol bilan shug‘ullanish imkoniyatiga ega bo‘ladilar. Har bir mahallaga sport turlari bo‘yicha o‘rinlar ajratib berilgan.
Ushbu tashabbus kam ta’minlangan oilalarning farzandlariga o‘zlari sevgan sport turi bilan muntazam shug‘ullanish imkoniyatini yaratadi. Bu esa ularning jismoniy va ma’naviy jihatdan rivojlanishiga, sog‘lom turmush tarzi ko‘nikmalarini egallashlariga yordam beradi.
JIDU yoshlar salohiyatini qo‘llab-quvvatlash va sport orqali ularning rivojlanishiga ko‘maklashishda davom etadi!

УМЭД открывает спортивные секции для махаллинских детей из малообеспеченных семей
По инициативе “Центра пяти важных инициатив” Университета мировой экономики и дипломатии налажено сотрудничество с махаллями “Олмачи”, “Янги Олмачи”, “Элобод” и “Буюк ипак йўли”.
В рамках данного проекта при содействии спортивного клуба УМЭД и молодежных лидеров махаллей были организованы бесплатные спортивные секции для детей из малообеспеченных семей, проявляющих интерес к спорту.
Ребята смогут заниматься шахматами, плаванием, волейболом, борьбой кураш, настольным теннисом и футболом. Для каждой махалли выделены квоты по видам спорта.
Эта инициатива открывает возможности для детей из малообеспеченных семей регулярно заниматься любимым видом спорта. Это будет способствовать их физическому и духовному развитию, обретению навыков здорового образа жизни.
УМЭД продолжит поддерживать потенциал махаллинской молодежи и содействовать их развитию через спорт!