JIDU mahallalardagi kam ta’minlangan oilalarning bolalari uchun sport to‘garaklarini ochmoqda
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Besh muhim tashabbus markazi” tashabbusi bilan “Olmachi”, “Yangi Olmachi”, “Elobod” va “Buyuk ipak yo‘li” mahallalari bilan hamkorlik o‘rnatildi.
Ushbu loyihada JIDU sport klubi va mahalla yoshlari yetakchilari hamkorligida sportga qiziqishi bo‘lgan va kam ta’minlangan oilalar farzandlari uchun bepul sport seksiyalari tashkil etildi.
Bolalar shaxmat, suzish, voleybol, kurash, stol tennisi va futbol bilan shug‘ullanish imkoniyatiga ega bo‘ladilar. Har bir mahallaga sport turlari bo‘yicha o‘rinlar ajratib berilgan.
Ushbu tashabbus kam ta’minlangan oilalarning farzandlariga o‘zlari sevgan sport turi bilan muntazam shug‘ullanish imkoniyatini yaratadi. Bu esa ularning jismoniy va ma’naviy jihatdan rivojlanishiga, sog‘lom turmush tarzi ko‘nikmalarini egallashlariga yordam beradi.
JIDU yoshlar salohiyatini qo‘llab-quvvatlash va sport orqali ularning rivojlanishiga ko‘maklashishda davom etadi!

UWED opens sports clubs for children from low-income families in mahallas
At the initiative of the "Center for Five Important Initiatives" of the University of World Economy and Diplomacy, cooperation has been established with the mahallas of "Olmachi", "Yangi Olmachi", "Elobod" and "Buyuk Ipak Yo'li".
As part of this project, free sports sections for children from low-income families interested in sports were organized at the current UWED sports club and youth leaders of the mahallas.
Children will have the opportunity to engage in chess, swimming, volleyball, kurash wrestling, table tennis, and football. Sports quotas have been allocated for each mahalla.
As part of the initiatives, regular training and competitions are organized for young people. This contributes to their progress and spiritual development, as well as the promotion of a healthy lifestyle.