JIDU talabalari italyan tili bo‘yicha xalqaro olimpiadada ishtirok etganliklari uchun sertifikatlar olishdi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari nufuzli “Universiadi della Lingua Italiana 2025” italyan tili olimpiadasi sinovlardan muvaffaqiyatli o‘tganliklari uchun sertifikatlar bilan taqdirlandi. Olimpiada Italiya tili o‘qituvchilari uyushmasi (ANILS) raisi Mariya Chechiliya Luizening tashabbusi bilan o‘tkazildi.
“A2” darajasida til bilimini namoyish etgan ishtirokchilar o‘z yutuqlarini tasdiqlovchi rasmiy sertifikatlarni qo‘lga kiritdilar.
Bunday xalqaro tashabbuslar til ko‘nikmalarini rivojlantirish, madaniyatlararo aloqalarni mustahkamlash va akademik almashuvga yordam beradi. Tashkilotchilar barcha ishtirokchilarning yuqori ishtiyoqi va sa’y-harakatlarini alohida ta’kidladilar.
Sertifikat sohiblarini tabriklaymiz va ularga italyan tilini o‘rganishda yanada katta yutuqlarga erishishlarini tilaymiz!

UWED students received certificates for participation in the International Olympiad in the Italian language
Students of the University of World Economy and Diplomacy were awarded certificates for successfully passing tests in the prestigious Italian language Olympiad “Universiadi della Lingua Italiana 2025”. The Olympiad was held with the support of Maria Cecilia Luise, President of the Association of Teachers of the Italian Language (ANILS).
Participants who demonstrated language proficiency at the “A2” level received official certificates confirming their achievements.
Such international initiatives contribute to the development of language skills, the strengthening of intercultural ties and academic exchange. The organizers noted the high motivation and efforts of all participants.