JIDUda “Ajdodlarga munosib avlod bo‘laylik” shiori ostida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 29-yanvar kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Ajdodlarga munosib avlod bo‘laylik” shiori ostida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbir JIDU Besh muhim tashabbus markazi hamda JIDU xotin-qizlar maslahat kengashi bilan hamkorlikda o‘tkazildi.
Davra suhbatini Besh muhim tashabbus markazi rahbari Sh.Shakirova va universitet Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi E.Sultanova kirish so'zi bilan ochib berdi.
Tadbirda falsafa fanlari doktori, professor Shaxnoza Madayeva ham ishtirok etdi.
U talabalarga Sharqda Uyg‘onish davri bilan nomlari bog‘langan buyuk allomalarimiz hayoti va faoliyati haqida so‘zlab berdi. Ular qoldirgan, jahon miqyosidagi ulkan ilmiy merosga alohida e’tibor qaratildi.
“O‘sib borayotgan yosh avlodni ajdodlarimizga munosib farzand tarbiyalash har birimizni oldimizga qo‘ygan vazifamizdir,” – dedi Sh.Madayeva.
Uchrashuv so‘ngida yurtimizning buyuk ajdodlarimiz tarixi bo‘yicha eng yaxshi mutaxassislarni aniqlash maqsadida viktorina o‘tkazildi. G‘oliblar esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

An event under the slogan “Let’s be a generation worthy of our ancestors” was held at UWED
On January 29 of this year, a spiritual and educational event under the slogan "Let's be a generation worthy of our ancestors" was held at the University of World Economy and Diplomacy.
It was organized by the "Center of Five Important Initiatives" and the Women's Advisory Council of UWED.
The meeting was opened by the head of the Center "Five Important Initiatives" Sh. Shakirova and the chairperson of the Women's Advisory Council of UWED E. Sultanova.
The event was also attended by Doctor of Philosophy, Professor Shakhnoza Madaeva.
She told the students about the life and work of our great scientists, whose names are associated with the Renaissance in the East. Particular attention was paid to the enormous scientific legacy they left behind, which has worldwide significance.
"Educating the younger generation worthy of their ancestors is the task that each of us has set for ourselves," Sh. Madaeva emphasized. At the end of the meeting, a quiz was held to identify the best experts in the history of the region and our great ancestors. The winners were awarded memorable gifts.