JIDUda “Ajdodlarga munosib avlod bo‘laylik” shiori ostida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 29-yanvar kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Ajdodlarga munosib avlod bo‘laylik” shiori ostida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbir JIDU Besh muhim tashabbus markazi hamda JIDU xotin-qizlar maslahat kengashi bilan hamkorlikda o‘tkazildi.
Davra suhbatini Besh muhim tashabbus markazi rahbari Sh.Shakirova va universitet Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi E.Sultanova kirish so'zi bilan ochib berdi.
Tadbirda falsafa fanlari doktori, professor Shaxnoza Madayeva ham ishtirok etdi.
U talabalarga Sharqda Uyg‘onish davri bilan nomlari bog‘langan buyuk allomalarimiz hayoti va faoliyati haqida so‘zlab berdi. Ular qoldirgan, jahon miqyosidagi ulkan ilmiy merosga alohida e’tibor qaratildi.
“O‘sib borayotgan yosh avlodni ajdodlarimizga munosib farzand tarbiyalash har birimizni oldimizga qo‘ygan vazifamizdir,” – dedi Sh.Madayeva.
Uchrashuv so‘ngida yurtimizning buyuk ajdodlarimiz tarixi bo‘yicha eng yaxshi mutaxassislarni aniqlash maqsadida viktorina o‘tkazildi. G‘oliblar esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

В УМЭД состоялось мероприятие под лозунгом «Будем поколением, достойным наших предков»
29 января текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялось духовно-просветительское мероприятие под лозунгом «Будем поколением, достойным наших предков».
Его организаторами выступили «Центр пяти важных инициатив» и Женский консультативный советом УМЭД.
Встречу открыли руководитель Центра «Пять важных инициатив» Ш.Шакирова и председатель Женского консультативного совета УМЭД Э.Султанова.
В мероприятии также приняла участие доктор философских наук, профессор Шахноза Мадаева.
Она рассказала студентам о жизни и деятельности наших великих ученых, с именами которых связывают эпоху Возрождения на Востоке. Особое внимание было уделено оставленному ими огромному научному наследию, имеющему всемирное значение.
«Воспитать подрастающее поколение достойными своих предков – задача, которую каждый из нас поставил перед собой», – подчеркнула Ш. Мадаева.
В завершении встречи была проведена викторина с целью выявления лучших знатоков истории края и наших великих предков. Победители были награждены памятными подарками.