2026 yil 14-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari O‘zbekiston milliy kino san’ati saroyida bo‘lib o‘tgan Hind kinosi kunlari festivalida qatnashdilar.
Ushbu festival doirasida namoyish qilingan “Buyuk Tanvi” nomli film talabalarda chuqur taassurot qoldirdi. Ushbu film ijodkorlari autizmdan aziyat chekayotgan bolalarning o‘ziga xosliklari, ular bilan qanday muomalada bo‘lish masalalari, jamiyatda ularning boshqalar bilan teng imkoniyatga ega ekanligi va har bir inson o‘z orzusiga erishishi uchun harakat qilishi haqidagi fikrlarni ilgari surganlar.

Студенты УМЭД приняли участие в Фестивале индийского кино
14 марта 2026 года студенты Университета мировой экономики и дипломатии приняли участие в Фестивале индийского кино, который прошёл во Дворце национального киноискусства Узбекистана.
Фильм «Танви Великая» произвёл на них огромное впечатление. Создатели фильма постарались дать представление об особенностях детей, страдающих аутизмом, а также продемонстрировать эффективные способы работы с ними. Они также выдвинули идею о равных возможностях для каждого в обществе и показали, как настойчивость может привести к достижению личных целей.