2026 yil 14-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari O‘zbekiston milliy kino san’ati saroyida bo‘lib o‘tgan Hind kinosi kunlari festivalida qatnashdilar.
Ushbu festival doirasida namoyish qilingan “Buyuk Tanvi” nomli film talabalarda chuqur taassurot qoldirdi. Ushbu film ijodkorlari autizmdan aziyat chekayotgan bolalarning o‘ziga xosliklari, ular bilan qanday muomalada bo‘lish masalalari, jamiyatda ularning boshqalar bilan teng imkoniyatga ega ekanligi va har bir inson o‘z orzusiga erishishi uchun harakat qilishi haqidagi fikrlarni ilgari surganlar.

UWED students took part in the Indian Film Festival
On March 14, 2026, the students of the University of World Economy and Diplomacy participated in the Festival of Indian Films that took place in the Palace of National Cinematography of Uzbekistan.
The movie “Tanvi the Great” has made a long-lasting impression on them. The filmmakers tried to give an insight into the peculiarities of children suffering from autism and to demonstrate the effective ways of working with them. They have also put forth an idea of everyone having equal opportunities in the society and how persistence can lead to the realization of personal goals.