JIDU talabalari O‘zbekistonning Ozarbayjondagi elchixonasida amaliyot o‘tamoqda
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining talabalari Mirjahon Fayzullayev va Shoxrux Saidov ayni paytda O‘zbekiston Respublikasining Ozarbayjon Respublikasidagi Elchixonasida amaliyot o‘tamoqda.
Amaliyot davomida talabalar O‘zbekiston va Ozarbayjon o‘rtasidagi siyosiy, iqtisodiy, madaniy va gumanitar aloqalarni rivojlantirishga qaratilgan turli tadbirlar hamda diplomatik jarayonlarda ishtirok etib, ikki davlat o‘rtasidagi do‘stlik va hamkorlik munosabatlarini mustahkamlashga o‘z hissalarini qo‘shmoqdalar.
Jumladan, ular Ozarbayjon Respublikasi Prezidenti Ilhom Aliyevning 23–24 avgust kunlari O‘zbekistonga amalga oshirgan davlat tashrifi munosabati bilan Elchixonaning tashkiliy va axborot faoliyatiga ko‘maklashdilar.
Mazkur tashrif ikki mamlakat munosabatlarida muhim tarixiy voqea bo‘lib, uning yakunlari Abadiy do‘stlik to‘g‘risidagi shartnoma imzolanishi, savdo-iqtisodiy hamkorlik, investitsiyalar, transport, ta’lim, madaniyat va hududlararo aloqalarni rivojlantirishga qaratilgan qator kelishuvlar bilan ahamiyatli bo‘ldi.
Mirjahon Fayzullayev va Shoxrux Saidovning O‘zbekiston–Ozarbayjon munosabatlarining rivojlanish sur’atlari, tashrif yakunlari va ikki qardosh davlat o‘rtasidagi hamkorlikning yangi istiqbollariga bag‘ishlangan maqolasini quyidagi havola orqali o‘qishingiz mumkin:

UWED students are interning at the Embassy of Uzbekistan in Azerbaijan
Students of the University of World Economy and Diplomacy, Mirjahon Fayzullaev and Shokhrux Saidov, are currently undertaking an internship at the Embassy of the Republic of Uzbekistan in the Republic of Azerbaijan.
As part of their internship, the students are involved in various events and diplomatic activities aimed at further strengthening political, economic, cultural and humanitarian cooperation between Uzbekistan and Azerbaijan, as well as fostering friendship and mutually beneficial cooperation between the two brotherly countries.
In particular, they contributed to the Embassy’s organizational and information activities in connection with the State Visit of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev to the Republic of Uzbekistan on 23–24 August.
The visit marked an important milestone in the development of bilateral relations. Its key outcomes included the signing of the Treaty on Eternal Friendship, as well as a number of agreements and understandings aimed at expanding cooperation in trade and investment, transport, education, culture and interregional ties.An analytical article by Mirjahon Fayzullaev and Shokhrux Saidov, focusing on the dynamics of Uzbekistan–Azerbaijan relations, the outcomes of the State Visit, and new prospects for cooperation between the two brotherly countries, is available at the following link: