Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Xalqaro huquq fakultetining Yuridik klinikasida tahsil olgan 4-bosqich talabalarning an’anaviy tantanali kuzatish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbir avvalida JIDU Xalqaro huquq fakulteti dekani hamda professor-o‘qituvchilar so‘zga chiqib, bitiruvchilarni ushbu muhim bosqichni muvaffaqiyatli yakunlaganliklari bilan samimiy tabrikladilar.
O‘z nutqlarida ular talabalarning Yuridik klinika faoliyatidagi faolligi va amaliy ko‘nikmalarini alohida e’tirof etib, kelgusidagi kasbiy faoliyatlari uchun qimmatli tavsiyalar hamda ezgu tilaklarini bildirdilar.
Rasmiy qismdan so‘ng, talabalar va ustozlar o‘rtasida samimiy suhbat tarzidagi norasmiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda bitiruvchilarga JIDU Yuridik klinikasidagi faoliyati davomida orttirgan bilim va tajribalarini, erishgan yutuqlarini yana bir bor yodga olish hamda ustoz va tengdoshlari bilan unutilmas xotiralarni baham ko‘rish imkonini berdi.

Шаг в новый этап: Выпускной вечер студентов Юридической клиники УМЭД
В Университете мировой экономики и дипломатии состоялась традиционная торжественная церемония проводов студентов 4-го курса, прошедших обучение в Юридической клинике факультета «Международное право».
В начале мероприятия декан факультета «Международное право» УМЭД, а также профессорско-преподавательский состав выступили с речью, искренне поздравив выпускников с успешным окончанием этого важного жизненного этапа.
В своих выступлениях они особо отметили активность и практические навыки, проявленные студентами в деятельности Юридической клиники, а также поделились ценными рекомендациями и добрыми пожеланиями для их дальнейшей профессиональной деятельности.
После официальной части состоялась неформальная встреча в формате теплой и дружеской беседы между студентами и наставниками. Это дало выпускникам возможность еще раз вспомнить знания и опыт, накопленные за время работы в Юридической клинике УМЭД, вспомнить свои достижения и разделить незабываемые воспоминания с учителями и сверстниками.