2026-yilning 14-apreldan 15-mayga qadar Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro huquq va ommaviy huquq fanlari” kafedrasi professori N.A.Nugmanov Shvetsiyaning Lund universiteti va Praganing Menejment va texnologiya universitetida “Raqamli texnologiya va sun’iy intellektning oliy ta’limda qo‘llanishi” mavzusi doirasida malaka oshirdi.
144-akademik soatga mo‘ljallangan ushbu malaka oshirish kursi davomida sun’iy intellekt, raqamli transformatsiya, kurs dizayni bo‘yicha sessiyalar (LMS Canvas, Moodle) tashkil etildi, shuningdek, Oslo, Tampere, Orxus va Xelsinki universitetlari mutaxassislari bilan seminarlar va panel muhokamalar bo‘lib o‘tdi. Kurs yakunida Professor N.A.Nugmanov malaka oshirilganligi bo‘yicha xalqaro sertifikat bilan taqdirlandi.

From April 14 to May 15, 2026, Professor of the Department of “International Law and Public Law Disciplines” of the University of World Economy and Diplomacy N.A. Nugmanov will take an international internship at Lund University in Sweden and the University of Management and Technology in Prague within the framework of the topic “Application of Digital Technologies and Artificial Intelligence in Higher Education”.
During this international internship, which is designed for 144 academic hours, sessions on artificial intelligence, digital transformation, course design (LMS Canvas, Moodle) were organized, as well as seminars and panel discussions with experts from the universities of Oslo, Tampere, Aarhus and Helsinki. At the end of the course, Professor N.A. Nugmanov was awarded an international certificate of professional development.