JIDUda psixologik trening tashkil etildi
Joriy yilning 3-aprel kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida psixolog N. Norova hamda kurs koordinatori hamkorligida “Ijtimoiy faollik – ruhiy barqarorlik – strategik maqsad” va “Psixologik jarayonlarni boshqarish va psixologik immunitet” mavzularida psixologik trening tashkil etildi.
Trening davomida talabalarning ijtimoiy faolligini oshirish, o‘zini anglash, emotsional barqarorlik, stressni boshqarish va ichki salohiyatni rivojlantirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi. Maqsad qo‘yish va yuksak natijalarga erishish yo‘llari yuzasidan tavsiyalar berildi.
Mashg‘ulot jarayonida qiziqarli va amaliy mashqlar, interaktiv topshiriqlar hamda jamoaviy muhokamalar orqali ishtirokchilarning faolligi ta’minlandi.
Trening talabalar tomonidan katta qiziqish bilan qabul qilinib, ularning ruhiy holatini mustahkamlash, ijobiy fikrlash va shaxsiy rivojlanishga bo‘lgan intilishini kuchaytirishga xizmat qildi.

В УМЭД был организован психологический тренинг
3 апреля текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии психологом Н. Норовой совместно с координатором курса был организован психологический тренинг на темы «Социальная активность - психологическая устойчивость - стратегическая цель» и «Управление психологическими процессами и психологический иммунитет».
В ходе тренинга особое внимание было уделено вопросам повышения социальной активности студентов, самопознания, эмоциональной устойчивости, управления стрессом и развития внутреннего потенциала. Были даны рекомендации по постановке целей и путям достижения высоких результатов.
В процессе тренинга активность участников обеспечивалась за счёт интересных практических упражнений, интерактивных заданий и групповых обсуждений.
Тренинг был встречен студентами с большим интересом и послужил укреплению их психологического состояния, а также способствовал развитию позитивного мышления и стремления к личностному росту.