JIDUda “Giyohvandlik – umr zavoli” shiori ostida sahna bellashuvi o‘tkazildi
Yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, giyohvandlikning salbiy oqibatlari haqida tushuncha berish hamda talabalarning ijodiy salohiyatini namoyon etish maqsadida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Diplomat” talabalar teatr studiyasi tashabbusi bilan “Giyohvandlik – umr zavoli” shiori ostida sahna ko‘rinishlari bellashuvi tashkil etildi.
Mazkur tadbir yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, ularni zararli odatlardan uzoq bo‘lishga undash va sog‘lom hayot tarziga bo‘lgan qiziqishini oshirishga xizmat qildi. Bellashuv davomida fakultet jamoalari tomonidan tayyorlangan sahna ko‘rinishlari namoyish etilib, ularda giyohvandlikning inson hayoti va jamiyat taraqqiyotiga keltiradigan og‘ir oqibatlari badiiy tarzda yoritildi.
Tadbir yakunida faol va eng yaxshi chiqishlarni namoyish etgan jamoalar hakamlar hay’ati tomonidan baholanib, turli nominatsiyalar bo‘yicha taqdirlandi. Bellashuv natijalariga ko‘ra:
1-o‘rin — “Xalqaro huquq” fakulteti jamoasi
2-o‘rin — “Xalqaro munosabatlar” fakulteti jamoasi
3-o‘rin — “Xalqaro iqtisodiyot va menejment” fakulteti jamoasi qo‘lga kiritdi.
Ushbu tadbir yoshlar ongida sog‘lom hayot tarzi muhimligini yana bir bor mustahkamlab, ularni kelajakda to‘g‘ri yo‘l tanlashga undovchi muhim ma’naviy-ma’rifiy loyiha bo‘lib xizmat qildi.

В УМЭД состоялся конкурс театральных постановок под девизом «Наркомания — гибель жизни»
В целях пропаганды здорового образа жизни среди молодежи, повышения осведомленности о негативных последствиях наркомании, а также демонстрации творческого потенциала студентов, в Университете мировой экономики и дипломатии по инициативе студенческой театральной студии «Diplomat» был организован конкурс сценических постановок под девизом «Наркомания — гибель жизни».
Данное мероприятие способствовало содержательной организации свободного времени молодежи, побуждало их держаться подальше от вредных привычек и повышало интерес к здоровому образу жизни. В ходе конкурса команды факультетов представили сценические постановки, в которых в художественной форме были раскрыты тяжелые последствия наркомании для жизни человека и развития общества.
По итогам мероприятия наиболее активные участники и лучшие выступления были оценены жюри и награждены в различных номинациях. По результатам конкурса:
1 место — факультет международного права
2 место — факультет международных отношений
3 место — факультет международной экономики и менеджмента
Данное мероприятие еще раз укрепило в сознании молодежи важность здорового образа жизни и стало значимым духовно-просветительским проектом, побуждающим их к правильному выбору в будущем.