Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti faxr bilan ma’lum qiladiki, Xalqaro huquq fakultetining 3-bosqich talabalari N.J.Y. Memorial International Moot Court Competition 2026 xalqaro tanlovida yuqori muvaffaqiyatga erishib, sovrinli o‘rinni egalladi hamda “Best International Team” (“Eng yaxshi xalqaro jamoa”) faxriy unvoniga sazovor bo‘ldi.
Nufuzli tanlov ICFAI University huzuridagi ICFAI Law School Moot Court Committee tomonidan tashkil etilib, 2026-yil 7–8-fevral kunlari bo‘lib o‘tdi.
Jamoa tarkibi Sarvinoz Kazimova, Samira Xudjamova va Mushtariy Asadovalardan tashkil topdi. Talabalarni tanlovga tayyorlash jarayoni fuqarolik huquqi va xalqaro xususiy huquq fanlari kafedrasi o‘qituvchisi Solixa Abduraximova rahbarligida amalga oshirildi.
Tanlov davomida talabalar yuqori darajadagi professionallik, mas’uliyat hamda xalqaro huquq sohasidagi chuqur bilimlarini namoyon etdilar. Dunyoning 30 mamlakatidan ishtirok etgan jamoalar bilan bellashar ekanlar, ular huquqiy tahlil va ilmiy-tadqiqot ko‘nikmalarini yuksak darajada namoyish etib, faxrli birinchi o’rinni egallashga hamda “Eng yaxshi xalqaro jamoa” nominatsiyasi bo‘yicha xalqaro e’tirofga sazovor bo‘ldilar.

Студенты УМЭД признаны «Лучшей международной командой» на международном конкурсе по MOOT COURT
Университет мировой экономики и дипломатии с гордостью сообщает, что студенты 3 курса факультета международного права добились значительного успеха на N.J.Y. Memorial International Moot Court Competition 2026, заняв призовое место и завоевав почётный титул «Best International Team» («Лучшая международная команда»).
Престижный конкурс был организован Комитетом по проведению судебных дебатов юридической школы ICFAI (ICFAI Law School) Университета ICFAI в Дехрадуне и состоялся 7–8 февраля 2026 года.
В состав команды вошли Сарвиноз Казимова, Самира Худжамова и Муштарий Асадова. Подготовка студентов к участию в конкурсе осуществлялась под руководством Солихи Абдурахимовой, преподавателя кафедры гражданского права и международного частного права.
В ходе соревнования студенты продемонстрировали высокий уровень профессионализма, ответственности и глубоких знаний в области международного права. Состязаясь с командами из 30 стран мира, они показали выдающиеся навыки юридической аргументации, правового анализа и исследовательской работы, что позволило им занять призовое место и получить международное признание в номинации «Лучшая международная команда».
Университет мировой экономики и дипломатии искренне поздравляет студентов с этим важным достижением и выражает уверенность в их дальнейших успехах в учебной, научной и профессиональной деятельности.