JIDUda Growy AI kompaniyasining asoschisi va bosh direktori ma’ruza qildi
2026-yil 17-fevralda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Raqamli tadbirkorlik: raqamli iqtisodiyotda global startaplar yaratish” mavzusida maruza o‘tkazildi, unda Growy AI kompaniyasining asoschisi va bosh direktori Nadejda Ni ishtirok etdi.
Maruzada global startaplarni yaratish va ularni raqamli iqtisodiyotda kengaytirishning asosiy jihatlari haqida so‘z bordi. Talabalarga tez qaror qabul qilish, moslashuvchanlik va natijaga e'tibor qaratishning ahamiyati tushuntirildi, ayniqsa tez rivojlanayotgan biznes muhitida. Sessiya davomida raqamli dunyoda imkoniyatlarni topish strategiyalari va global tarmoqlarda muvaffaqiyatli startaplarni boshqarishning ahamiyati haqida gapirildi.
Suhbat davomida talabalar o‘z karyeralarini rivojlantirish, samarali muloqot qilish va raqamli tadbirkorlikda muvaffaqiyatga erishish uchun zarur bo‘lgan ko‘nikmalar haqida amaliy maslahatlar oldilar. Maruzada kuchli biznes aloqalarini yaratish, o‘zgarishlarga moslashish va global bozorlarda raqobatbardosh bo‘lish uchun kerakli ko‘nikmalar muhokama qilindi.
Shuningdek, sessiyada madaniyatlararo muloqotning ahamiyati va global tarmoqlarning muvaffaqiyatli startaplarni yaratishdagi roli haqida so‘z bordi. Talabalar xalqaro biznes muhitida muvaffaqiyatli ishlash uchun zarur bo‘lgan ko‘nikmalarni o‘rgandilar, shuningdek diplomatik tajriba va ko‘p madaniyatli muhittan qanday foydalanish kerakligi haqida ma’lumot olishdi.

В УМЭД выступил с лекцией основатель и генеральный директор компании Growy AI
17 февраля 2026 года в Университете мировой экономики и дипломатии (УМЭД) прошла гостевая лекция на тему Цифровое предпринимательство: создание глобальных стартапов и бизнесов в цифровой экономике, которую провела Надежда Ни, генеральный директор и основатель Growy AI.
Лекция была посвящена основным аспектам создания и масштабирования глобальных стартапов и бизнесов в условиях быстро меняющейся цифровой экономики. Студенты узнали, как важны быстрота принятия решений, способность к адаптации и фокус на результатах, особенно в динамичной бизнес-среде. В ходе лекции рассматривались стратегии поиска возможностей в цифровом мире и роль лидерства в навигации по этому взаимосвязанному ландшафту.
Студенты активно участвовали в обсуждениях, получая практические рекомендации по развитию карьеры, эффективному общению и ключевым навыкам, необходимым для успеха в цифровом предпринимательстве. Были затронуты такие темы, как построение крепких деловых отношений, адаптация к изменениям и успех в условиях глобальной конкуренции.
Также в лекции поднимались вопросы межкультурной коммуникации и значимости глобальных сетей для успешного ведения бизнеса. Студенты узнали, какие навыки необходимы для работы в международной среде, с акцентом на дипломатический опыт и работу в мультикультурных контекстах.