SDG UWED Week doirasida interaktiv seminar-trening bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 30-noyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida SDG UWED Week dasturi doirasida navbatdagi ma’rifiy seminar-trening tashkil etildi. Tadbir Aziza Radjabova hamda Ergashbayev Sherzod va JIDU talabalari boshchiligida o‘tkazildi.
Seminarga nafaqat JIDU talabalari, balki bir qator boshqa oliy ta’lim muassasalari — Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti, Toshkent davlat yuridik universiteti, TXVU, Tashkent International University, Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti va boshqa universitetlarning talabalari ham faol ishtirok etdi.
Tadbir SDG — BMTning Barqaror rivojlanish maqsadlari bo‘yicha keng qamrovli ma’lumot beruvchi prezentatsiya hamda mavzuga oid video lavha namoyishi bilan boshlanib, ishtirokchilarning bilimini mustahkamlashga qaratilgan turli interaktiv mashg‘ulotlar bilan davom etdi.
Seminar davomida:
SDG bo‘yicha turli viktorinalar (quizlar);
SDG City nomli jamoaviy o‘yin;
Barqaror rivojlanish maqsadlariga bag‘ishlangan boshqa interaktiv o‘yinlar va muhokamalar tashkil qilindi.
Ushbu faol mashg‘ulotlar orqali talabalar ekologik ong, ijtimoiy mas’uliyat, iqtisodiy barqarorlik va global hamkorlik bo‘yicha o‘z bilimlarini mustahkamladilar.
Tadbir yakunida eng faol ishtirokchilar va g‘olib jamoalarga esdalik sovg‘alari topshirildi. Ta’limiy va motivatsion ruhda o‘tgan ushbu SDG UWED Week tadbiri yoshlarning barqaror rivojlanish tamoyillariga bo‘lgan qiziqishini yanada oshirdi.

Within the framework of SDG UWED Week, an interactive training seminar was held at UWED
On November 30 of this year, another educational training seminar was organized at the University of World Economy and Diplomacy within the framework of the SDG UWED Week program. The event was held under the leadership of Aziza Radjabova and Sherzod Ergashbayev, as well as UWED students.
Not only UWED students, but also students of a number of other universities - Tashkent State University of Economics, Tashkent State University of Law, TSUL, Tashkent International University, Tashkent State University of Oriental Studies and other universities took an active part in the seminar.
The event started with a presentation providing extensive information on the SDGs – the UN Sustainable Development Goals, as well as a thematic video and continued with various interactive sessions aimed at strengthening the knowledge of the participants.
During the seminar, the following was organized:
Various quizzes (quizzes) on the SDGs;
A team game called SDG City;
Other interactive games and discussions on the Sustainable Development Goals.
Through these active sessions, students strengthened their knowledge of environmental awareness, social responsibility, economic sustainability, and global cooperation.
At the end of the event, the most active participants and winning teams were presented with memorable gifts. Held in an educational and motivational spirit, the SDG UWED Week event further increased the interest of young people in the principles of sustainable development.