JIDU o‘qituvchisi maktab o‘quvchilari uchun moliyaviy savodxonlik bo‘yicha dars mashg‘uloti o‘tkazdi
Joriy yilning 25-sentabr kuni 190-sonli Ayrim fanlari chuqur o‘qitiladigan sinflari mavjud umumiy o‘rta ta’lim maktabi 3-sinf o‘quvchilari uchun moliyaviy savodxonlik bo‘yicha dars mashg‘uloti tashkil etildi.
Mashg‘ulot Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti o‘qituvchisi tomonidan BMTning Barqaror rivojlanish maqsadlari (SDG) doirasidagi ma’rifiy tashabbus sifatida o‘tkazildi.
Dars davomida o‘quvchilarda moliyaviy bilim va ko‘nikmalarni erta yoshdan shakllantirish, tejamkorlik va mas’uliyatli qaror qabul qilish madaniyatini rivojlantirishga alohida e’tibor qaratildi. Ushbu tashabbus bolalarning ta’lim jarayonida muhim hayotiy ko‘nikmalarini mustahkamlashga xizmat qilib, barqaror rivojlanish kun tartibidagi ta’lim va imkoniyatlarni kengaytirish yo‘nalishlari bilan uyg‘un hisoblanadi.

UWED teacher conducted a lesson on financial literacy for schoolchildren
On September 25 of this year, a lesson on financial literacy for students of the 3rd grade was held at the General Education School with in-depth study of certain subjects No190. The lesson was conducted by a teacher of the University of World Economy and Diplomacy as an educational initiative in the logic of the UN Sustainable Development Goals (SDGs).
The lesson was aimed at the formation of basic financial skills from an early age, the development of a careful attitude to resources and responsible decision-making. Such initiatives strengthen practice-based learning and are in line with the objectives of the sustainable development agenda related to the expansion of educational opportunities and life skills.