JIDU “Zakovat” jamoasi faxrli 3-o‘rinni egallab Respublika bosqichga yo‘llanma oldi
Oliy ta’lim muassasalarida iqtidorli yoshlarning mantiqiy bilimlarini oshirish, ularni saralash o‘yinlariga keng jalb qilish, ushbu o‘yinlar tashkil qilinishini davlat tomonidan qo‘llab-quvvatlash va zarur shart-sharoitlar yaratish, shuningdek, aholining intellektual salohiyatini yuksaltirish maqsadida joriy yilning 21-noyabr sanasida “Intellektual olimpiada”ning Toshkent shahridagi hududiy saralash bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tanlov O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda “Zakovat intellektual klubi” nodavlat notijorat tashkiloti tashabbusi bilan tashkil etilgan bo‘lib, u yoshlarning bilim darajasini oshirish, intellektual salohiyatini yuzaga chiqarish hamda ijtimoiy faolligini rag‘batlantirish maqsadida o‘tkazildi.
Toshkent shahri hududi saralash bosqichida 42 ta turli nufuzli oliy ta’lim muassasalari talabalari ishtirok etdi.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Zakovat terma jamoasi ushbu saralashda ishonchli ishtirok etib, faxrli 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi va Respublika bosqichga yo‘llanma oldi.
Bu yuksak natija – Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalarining intellektual salohiyati, izchil mehnati va jamoaviy harakati natijasidir.

Команда УМЭД «Заковат» заняла почетное 3-е место и получила путевку на Республиканский этап
В целях повышения логических знаний одарённой молодежи в высших учебных заведениях, широкого вовлечения их в отборочные интеллектуальные игры, обеспечения государственной поддержки организации подобных мероприятий и создания необходимых условий, а также для повышения интеллектуального потенциала населения, 21 ноября текущего года состоялся региональный отборочный этап «Интеллектуальной олимпиады» в городе Ташкент.
Данный конкурс был организован по инициативе Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан и неправительственной некоммерческой организации «Интеллектуальный клуб Заковат». Его целью стало повышение уровня знаний молодёжи, раскрытие её интеллектуального потенциала и стимулирование социальной активности.
В отборочном этапе по Ташкентскому региону приняли участие студенты 42 престижных высших учебных заведений.
Сборная команда «Заковат» Университета мировой экономики и дипломатии достойно выступила на данных отборочных соревнованиях, заняла почётное 3-е место и получила путёвку в Республиканский этап.
Этот высокий результат — свидетельство интеллектуального потенциала, целеустремлённого труда и командного духа студентов УМЭД.
От имени коллектива университета искренне поздравляем всех наших студентов, успешно участвовавших в соревнованиях! Желаем им дальнейших успехов и покорения новых вершин.