JIDUda Jinoyat huquqining dolzarb masalalariga bag‘ishlangan mahorat darsi tashkil etildi
2025-yil 19-noyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro huquq” fakultetining “Xalqaro huquq va ommaviy-huquqiy fanlar” kafedrasi tomonidan Jinoyat huquqining dolzarb masalalariga bag‘ishlangan mahorat darsi tashkil etildi.
Mahorat darsini yuridik fanlar doktori, amaldagi advokat Bobur Ibratovich Otaboyev olib bordi. Tadbirda jinoyat sodir etgan shaxslarni jinoiy javobgarlikdan ozod qilish, jinoiy javobgarlik va jazodan ozod qilishning ijtimoiy-huquqiy ahamiyati, sudlanganlik tushunchasi va uning huquqiy oqibatlari xususida so‘z yuritildi.
Mahorat darsi yakunida qizg‘in munozara bo‘lib o‘tdi, unda talabalar savollar berish va amaliyotdan olingan misollarni muhokama qilish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.

A master class on topical issues of Criminal Law was organized at the UWED
On November 19, 2025, the Department of «International Law and Public Law Disciplines» of the Faculty of «International Law» of the University of World Economy and Diplomacy organized a master class dedicated to current issues of Criminal Law.
The master class was conducted by Doctor of Law, current lawyer Bobur Ibratovich Otaboev. During the event, issues of exemption from criminal liability of persons who have committed crimes, the social and legal significance of exemption from criminal liability and punishment, as well as the concept of criminal record and its legal consequences were considered.
At the end of the master class, a lively discussion took place, where students had the opportunity to ask questions and discuss examples from practice.