JIDU bitiruvchilar bilan “Dunyoning TOP-300 universitetiga kirish va Xalqaro Valyuta Fondida ishlash imkoniyatlari” mavzusida onlayn ma’ruza o‘tkazildi
Joriy yilning 10 noyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Siyosatshunoslik” fakulteti o‘qituvchilari tashabbusi bilan talabalar uchun JIDU bitiruvchilari ishtirokida onlayn ma’ruza tashkil etildi. Yig‘ilish onlayn shaklda Zoom platformasi orqali bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda AQSHning Tufts Universitini 100% grant asosida tamomlab, hozirda Xalqaro Valyuta Fondida faoliyat yuritayotgan, JIDU bitiruvchilari Islom Uralov, hamda siyosatshunoslik yo‘nalishi bo‘yicha dunyoning TOP-12 reytingiga kirgan University of Denverni 100% grant bilan bitirgan Kamola Bekniyozovalar ishtirok etdilar.
Ma’ruza “Dunyoning TOP-300 universitetiga kirish va Xalqaro Valyuta Fondida ishlash imkoniyatlari” mavzusiga bag‘ishlanib, unda xorijiy nufuzli universitetlarda 100% grant asosida ta’lim olish imkoniyatlari, xalqaro tashkilotlarda faoliyat yuritish tajribalari hamda muvaffaqiyatga erishish yo‘llari haqida so‘z yuritildi.
Tadbir davomida talabalar bitiruvchilarga o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilishdi. Ular esa o‘z navbatida xalqaro grant dasturlariga ariza topshirish jarayonlari, ingliz tilini mukammal o‘rganishning ahamiyati va global miqyosdagi raqobatbardoshlik ko‘nikmalari haqida foydali tavsiyalar berdilar.
Mazkur uchrashuv JIDU talabalari uchun xalqaro miqyosdagi ta’lim va ish imkoniyatlarini yanada kengroq o‘rganish hamda o‘z oldilariga katta maqsadlar qo‘yishda muhim turtki bo‘ldi.

В УМЭД состоялась онлайн-лекция выпускников УМЭД на тему “Поступление в ТОП-300 университетов мира и возможности работы в Международном валютном фонде”
10 ноября текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии по инициативе преподавателей факультета “Политология” была организована онлайн-лекция для студентов с участием выпускников МГУМЭД. Встреча прошла в онлайн-формате на платформе Zoom.
В мероприятии приняли участие выпускники МГУМЭД — Ислам Уралов, окончивший Tufts University (США) на основе 100% гранта и в настоящее время работающий в Международном валютном фонде, а также Камола Бекниёзова, окончившая University of Denver, входящий в ТОП-12 университетов мира по направлению политологии, также на основе полного гранта.
Лекция была посвящена теме “Поступление в ТОП-300 университетов мира и возможности работы в Международном валютном фонде”, в рамках которой обсуждались вопросы получения образования в престижных зарубежных университетах на 100% грантовой основе, профессионального опыта в международных организациях и путей достижения карьерного успеха.
Во время встречи студенты задавали выпускникам интересующие их вопросы. Спикеры, в свою очередь, поделились полезными советами о процессе подачи заявок на международные грантовые программы, важности свободного владения английским языком и развитии навыков глобальной конкурентоспособности.
Данное мероприятие стало важным стимулом для студентов МГУМЭД в изучении международных образовательных и карьерных возможностей, а также в постановке перед собой более амбициозных целей.