JIDUda “Mening Konstitutsiyam va davlat tilim” mavzusida ommaviy diktant tanlovi o‘tkazildi
Joriy yilning 5-dekabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “O‘zbek va rus tillari” kafedrasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligiga 32 yil to‘lishi munosabati bilan JIDU talabalari va universitet qoshidagi akademik litsey o‘quvchilarining imlo savodxonligi bo‘yicha orttirgan ko'nikmalarini tekshirish, egallagan bilimlarini sinovdan o‘tkazish maqsadida “Mening Konstitutsiyam va davlat tilim” mavzusida ommaviy diktant tanlovi o‘tkazildi.
Tanlovda JIDU Xalqaro munosabatlar, Xalqaro huquq, Xalqaro iqtisodiyot va menejment fakultetlari talabalari, litsey o‘quvchilaridan 100 nafar ishtirokchi qatnashdi.
Diktant natijalariga ko‘ra “Xalqaro iqtisodiyot va menejment” fakulteti 1-kurs talabasi Rushana Rustamova 1-o‘rin, “Xalqaro huquq” fakulteti talabasi Mahina Amanboyeva 2-o‘rin, “Xalqaro iqtisodiyot va menejment” fakulteti talabasi Keldibekova Dinara 3-o‘rinni egallagan bo‘lsalar, litsey o‘quvchilaridan A’loxon Mehmonova 1-o‘rin, Malikaxon Maxammadova 2-o‘rin, Nazokat O‘ktamova 3-o‘rinni qo‘lga kiritdilar.

A public dictation on the topic “My Constitution and the State Language” was held at UWED
On December 5 of this year, on the occasion of the 32nd anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, the Department of Uzbek and Russian Languages examined the spelling literacy skills of the students of the University of World Economy and Diplomacy and students of the academic lyceum under the university. In order to test their knowledge, a public dictation competition was held on the topic "My Constitution and State Language".
The competition saw 100 participants, including students from the faculties of International Relations, International Law, International Economics and Management, along with lyceum students.
According to the results of the dictation, Rustamova Rushana, a 1st-year student of the Faculty of International Economics and Management, took the 1st place, Keldibekova Dinara, a student of the Faculty of International Law, took the 2nd place, Amanboyeva Mahina, a student of the Faculty of International Economics and Management, took the 3rd place. From high school students Mehmonova Alokhоn 1st place, Makhammadova Malikakhоn 2nd place, Uktamova Nazokat won 3rd place.