JIDU Yuridik klinikasi tomonidan maktab o`quvchilari uchun O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 31 yilligi va Inson huquqlari umumjahon deklaratsiyasining 75 yilligiga bag‘ishlangan davra suhbati tashkil etildi.
2023-yilning 6-dekabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Yuridik klinikasida Toshkent shahridagi 71-maktab o‘quvchilari uchun O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 31 yilligi va Inson huquqlari umumjahon deklaratsiyasining 75 yilligiga bag‘ishlangan davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Davra suhbatida “Xalqaro huquq” fakulteti 2-kurs va 3-kurs talabalari tomonidan maktab o‘quvchilariga O‘zbekiston Konstitutsiyasida ko‘rsatilgan huquqlari bo‘yicha tushuntirishlar berilib, Yangi tahrirdagi Konstitutsiyaga kiritilgan o‘zgartirishlar bo'yicha muhokamalar qilindi.
Ushbu tadbir kelajak avlodni tarbiyalash, insonning asosiy huquq va erkinliklarini anglashda muhim qadam bo‘ldi.

Юридическая клиника УМЭД организовала круглый стол для школьников, посвященный 31-й годовщине принятия Конституции Республики Узбекистан и 75-летию Всеобщей декларации прав человека.
6 декабря 2023 года в Юридической клинике Университета мирового хозяйства пройдет круглый стол, посвященный 31-й годовщине принятия Конституции Республики Узбекистан и 75-летию Всеобщей декларации прав человека. и Дипломатия для учащихся 71-й школы г.Ташкента.
На круглом столе студенты 2 и 3 курсов факультета «Международное право» дали разъяснения школьникам об их правах, закрепленных в Конституции Узбекистана, и обсудили изменения в Конституции в новой редакции.
Это мероприятие стало важным шагом в обучении следующего поколения, понимании основных прав и свобод человека.