JIDU Yuridik klinikasi tomonidan maktab o`quvchilari uchun O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 31 yilligi va Inson huquqlari umumjahon deklaratsiyasining 75 yilligiga bag‘ishlangan davra suhbati tashkil etildi.
2023-yilning 6-dekabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Yuridik klinikasida Toshkent shahridagi 71-maktab o‘quvchilari uchun O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 31 yilligi va Inson huquqlari umumjahon deklaratsiyasining 75 yilligiga bag‘ishlangan davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Davra suhbatida “Xalqaro huquq” fakulteti 2-kurs va 3-kurs talabalari tomonidan maktab o‘quvchilariga O‘zbekiston Konstitutsiyasida ko‘rsatilgan huquqlari bo‘yicha tushuntirishlar berilib, Yangi tahrirdagi Konstitutsiyaga kiritilgan o‘zgartirishlar bo'yicha muhokamalar qilindi.
Ushbu tadbir kelajak avlodni tarbiyalash, insonning asosiy huquq va erkinliklarini anglashda muhim qadam bo‘ldi.

Legal Clinic of UWED organized a roundtable discussion for schoolchildren dedicated to the 31st anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan and the 75th anniversary of the Universal Declaration of Human Rights.
On December 6, 2023, a roundtable discussion dedicated to the 31st anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan and the 75th anniversary of the Universal Declaration of Human Rights will be held at the Legal Clinic of the University of World Economy and Diplomacy for students of the 71st school in Tashkent.
At the round table, students of the 2nd and 3rd year of the "International Law" faculty gave explanations to schoolchildren about their rights specified in the Constitution of Uzbekistan, and discussed the amendments to the Constitution in the new version.
This event was an important step in educating the next generation, understanding the basic human rights and freedoms.