JIDUda “Zakovat” intellektual o‘yininig fakultetlararo bosqichi bo‘lib o‘tdi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida talabalar o‘rtasida intellektual salohiyatni oshirish, yoshlarni mustaqil fikrlashga hamda jamoada ishlash ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan “Zakovat” intellektual o‘yinining fakultetlararo bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu bosqichda universitetning barcha fakultetlaridan jami 113 ta jamoa faol ishtirok etdi. O‘yin davomida ishtirokchilarga turli yo‘nalishlardagi savollar taqdim etilib, jamoalar aql-zakovat, bilim hamda jamoaviy ishlash qobiliyatlarini namoyish etdilar.
Bellashuv natijasiga ko‘ra, eng yuqori natija ko‘rsatgan 10 ta jamoa universitet bosqichiga yo‘llanma oldi.
Tadbir doirasida tashkilotchilar tomonidan yoshlarning intellektual salohiyatini oshirish va ularni faol hayot pozitsiyasiga ega bo‘lishga undash maqsadida qator tashabbuslar ilgari surildi.
Shuningdek, “Zakovat” o‘yini nafaqat bilimni sinovdan o‘tkazish, balki talabalar o‘rtasida do‘stlik va hamjihatlik muhitini mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etdi.

В УМЭД прошел межфакультетский этап интеллектуальной игры «Закават»
В Университете мировой экономики и дипломатии состоялся межфакультетский этап интеллектуальной игры «Закават», направленной на развитие интеллектуального потенциала студентов, формирование у них навыков самостоятельного мышления и работы в команде.
В этом этапе приняли активное участие 113 команд со всех факультетов университета. В ходе игры участникам были предложены вопросы из различных областей знаний, где они смогли продемонстрировать свои умственные способности, эрудицию и командное взаимодействие.
По итогам соревнования 10 команд с наилучшими результатами прошли в университетский этап.
В рамках мероприятия организаторы подчеркнули важность повышения интеллектуального уровня молодёжи и поощрения их к активной гражданской позиции.
Игра «Закават» стала не только проверкой знаний, но и способствовала укреплению дружбы и единства среди студентов.