JIDU talabasi Marokashda o‘tkazilgan “Yoshlarga doir qonunchilik: ko‘plab yondashuvlar” nomli xalqaro trening dasturida ishtirok etdi
Joriy yilning 21-25-oktabr kunlari Marokashda “Yoshlarga doir qonunchilik: ko‘plab yondashuvlar” nomli xalqaro trening dasturi o‘tkazildi. Mazkur tadbirda Xalqaro munosabatlar fakulteti 4-bosqich talabasi Farangiz Iskanova O‘zbekiston delegatsiyasi a’zosi sifatida ishtirok etdi.
Shuni alohida qayd etish lozimki, mazkur trening dasturi yoshlarga oid qonunchilikni taqdim etish va yoshlarni barqaror rivojlanish jarayoniga faol hissa qo‘shishga imkon berishga qaratilgan huquqiy va institutsional asoslarning imkoniyatlarini mustahkamlashning muhimligini, shuningdek, ularga qarorlar qabul qilishda samarali ishtirok etish imkonini beradigan qonunchilik muhitini yaratish zarurligini ta’kidlashdan iborat.
Ma’lumot uchun: Joriy yilning 30-iyun kuni Marokash shahri Islom Hamkorlik Tashkiloti mamlakatlarining yoshlar poytaxti deb e’tirof etilib, mazkur dastur doirasidagi tadbirlarga tantanali tarzda start berilgan edi. Yil davomida ushbu dastur doirasida innovatsiya, taraqqiyot va madaniyat yo‘nalishlarida xalqaro miqyosdagi loyihalar o‘tkazilishi ko‘zda tutilgan.

UWED student participated in the international training program “Youth Legislation: Multiple Approaches” held in Morocco
On October 21-25 of this year, an international training program “Youth Legislation: Multiple Approaches” was held in Morocco. Farangiz Iskanova, a 4th-year student of the Faculty of International Relations, participated in this event as a member of the Uzbek delegation.
It should be noted that this training program is aimed at emphasizing the importance of strengthening the legal and institutional frameworks aimed at providing youth legislation and enabling young people to actively contribute to the process of sustainable development, as well as the need to create a legislative environment that allows them to effectively participate in decision-making.
For information: On June 30 of this year, the city of Morocco was recognized as the Youth Capital of the Organization of Islamic Cooperation, and the events within the framework of this program were solemnly launched. Throughout the year, this program plans to implement international projects in the areas of innovation, development, and culture.