2025/2026-o’quv yili magistratura mutaxassisliklariga qo’shimcha qabul uchun arizalarni qabul qilish boshlandi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025-yil 13-sentabrdagi “Oliy ta’lim tashkilotlariga o‘qishga qabul qilish jarayonlarini tartibga soluvchi normativ-huquqiy hujjatlarni tasdiqlash to‘g‘risida”gi 578-sonli qarori 2-ilovasi bilan tasdiqlangan “Oliy ta’lim tashkilotlarining magistraturasiga o‘qishga qabul qilish tartibi to‘g‘risida”gi nizomning 24-bandiga muvofiq Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti 2025/2026-o‘quv yilida magistratura mutaxassisliklariga qo’shimcha qabul parametrlari tasdiqlandi.
Talabgorlar ariza topshirish uchun my.edu.uz portalida ro’yxatdan o’tgan hamda tizimda arizalari tasdiqlangan holatda bo’lishi zarur. Arizalar Talabalarni qabul qilish va rasmiylashtirish ofisi tomonidan qabul qilinadi.

Applications for additional admission to master’s degree programs for the 2025/2026 academic year have begun
Applications for additional admission to master’s degree programs for the 2025/2026 academic year have begun.
In accordance with paragraph 24 of the Regulation on the Procedure for Admission to Master’s Degree Programs of Higher Educational Institutions, approved by Annex No. 2 to the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 578 dated September 13, 2025, “On the Approval of Regulatory and Legal Documents Governing the Admission Process to Higher Educational Institutions”, the University of World Economy and Diplomacy has approved additional admission parameters for master’s degree programs for the 2025/2026 academic year.
Applicants must be registered on the my.edu.uz portal and have their applications confirmed in the system.