JIDUda “Biz – Yangi O‘zbekiston bunyodkorlarimiz!” mavzusida uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 26-sentabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi huzuridagi Jamoatchilik kengashi tomonidan davlat mustaqilligining o‘ttiz to‘rt yilligiga bag‘ishlab keng qamrovli tashkiliy-amaliy, ma’naviy-ma’rifiy hamda targ‘ibot-tashviqot tadbirlari tashkil etildi. Ushbu tadbirlarning bosh g‘oyasi — “Vatan uchun, millat uchun, xalq uchun!” shiori asosida yoshlarni Vatanga sadoqat, xalqparvarlik, mas’uliyat va bunyodkorlik ruhida tarbiyalash, ularni yurt ravnaqi yo‘lida faol bo‘lishga undashdan iboratdir.
Mazkur tadbir doirasida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Biz – Yangi O‘zbekiston bunyodkorlarimiz!” mavzusida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi xodimi ishtirok etib, talaba-yoshlar bilan samimiy muloqot o‘tkazdi. Tadbir davomida yoshlarning Vatan himoyachilarining faoliyati, ularning davlat mustaqilligini mustahkamlashdagi o‘rni va mas’uliyati haqida kengroq tasavvurga ega bo‘lishlari uchun batafsil ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, uchrashuv davomida yurtimizda amalga oshirilayotgan islohotlarning mazmun-mohiyati, “Yangi O‘zbekiston” taraqqiyot strategiyasi, yoshlarning undagi o‘rni va mas’uliyati haqida atroflicha fikr almashildi. Talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarni berib, Mudofaa vazirligi xodimidan batafsil javob oldilar.
Mazkur tadbir nafaqat talabalarning ma’naviy-ma’rifiy dunyoqarashini boyitdi, balki ularning Vatan va xalq oldidagi burch hamda mas’uliyatini chuqur his etishiga, yoshlar orasida vatanparvarlik tuyg‘usini mustahkamlashga xizmat qildi.

В УМЭД прошла встреча на тему «Мы - созидатели Нового Узбекистана!»
26 сентября текущего года Общественным советом при Министерстве обороны Республики Узбекистан были организованы масштабные организационно-практические, духовно-просветительские и агитационно-пропагандистские мероприятия, посвященные тридцать четвертой годовщине государственной независимости. Главная идея этих мероприятий - воспитание молодежи в духе преданности Родине, патриотизма, ответственности и созидательности на основе лозунга «За Родину, за нацию, за народ!», побуждение её к активному участию в развитии страны.
В рамках данного мероприятия в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась встреча на тему «Мы - созидатели Нового Узбекистана!». Во встрече принял участие сотрудник Министерства обороны Республики Узбекистан, который провел искреннюю беседу со студенческой молодежью. В ходе мероприятия молодежи была предоставлена подробная информация о деятельности защитников Родины, их роли и ответственности в укреплении государственной независимости.
Также в ходе встречи состоялся обстоятельный обмен мнениями о сути и значении проводимых в нашей стране реформ, стратегии развития "Новый Узбекистан," роли и ответственности молодежи в ней. Студенты задавали интересующие их вопросы и получили подробные ответы от сотрудника Министерства обороны.
Данное мероприятие не только обогатило духовно-просветительское мировоззрение студентов, но и способствовало их глубокому осознанию долга и ответственности перед Родиной и народом, укреплению чувства патриотизма среди молодежи.